Author Topic: Forum mora da se probudi ! ! !  (Read 4557 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sarajevo

• Advanced Member
Re: Forum mora da se probudi ! ! !
« Reply #45 on: May 12, 2016, 11:01:14 am »
I meni se čini da je dosta življi onaj forum u Hrvatskoj na Zvjezdarnici

Offline VaskoGM

• Elite Member
  • The Universe is not obligated to make sense to you
« Reply #46 on: May 12, 2016, 03:17:42 pm »
Dosadašnji predlozi:

-Recenzije opreme
-Zakasneli materijal, reviziran materijal
-Dnevnici promatranja po članu
-Unikatna kolor šema

Vasko, naravno da su to odlični predlozi, samo ne shvatam šta bih ja oko toga mogao da pomognem (ne razumem se dovoljno u forume). Pa zar ne može svaki član da otvori novu temu i piše?

Hehe... zaboravio sam na ovo skroz. Sto je i dobro, jer znaci da je forum zivnuo, i jeste zaista u odnosu na taj period kad je ova tema pokrenuta.
Ti predlozi bi podrazumevali manju reorganizaciju, tako sto bi se dodali "podforumi" ili neke sticky teme, npr za recenzije opreme ali na nacin da se uvek zna da se sve recenzije nalaze na jednom mestu,
jer ovako se sve malo pogubi i zaboravi... Malo su nam teme sem "astrofotgrafije" neakako preopsirne i nepregledne. To je samo moj utisak koji sam izneo.

Ma, vazno je samo da smo aktivni i da se clanovi odrzavaju zainteresovani za sam forum sam po sebi.
Secam se dobro da mi je bilo alarmantno to sto tada jedno 15-inu dana sem nekih spamova nijednog posta nije bilo...
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
Flickr Galerija  AD Aristarh

Online Danijel

• Final Frontier member
  • CEO of research operations Apollo observatory
    • Zvjezdarnica
« Reply #47 on: May 12, 2016, 11:04:09 pm »
Forum čine njegovi članovi. Ako imaju volju i razlog pisati, onda će pisati. Ako nemaju, samo će čitati. Ovo je astronomski forum, a to znači da je tematski, usko specijalizirani. Da je riječ o sportskom forumu ili nedajbože političkom, ne bismo mogli sve pročitati što bi ljudi nadrobili na dnevnoj bazi. Malo se ljudi bavi astronomijom u odnosu na sport ili neke druge teme pa je razumljivo da ih na ovom forumu ima manje, a samim time i manje je aktivan.

No, ono što ima, barem je kvalitetno. Isto tako je važno da su ljudi na forumu pristojni, susretljivi, da hoće pomoći novim članovima, objasniti, pokazati... Tada je forum na dobrom glasu. Na forumima gdje te kao novajliju odmah popljuju jer "ne znaš osnove" i nisi dostojan njihove pažnje, caruje kvantiteta i ne treba vam biti žao što i ovdje nije tako. Bolje je biti u kvalitetnom društvu koje je malo nego u ludnici gdje svi melju bez veze jer ih ima previše. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Offline Kizza

• Final Frontier member
  • Ostvario mi se san!
« Reply #48 on: December 04, 2016, 01:44:08 pm »
Jutro započinjem na ovom forumu a kada vidim da nema ni jednog komentara vratim se na spavanje!Supruga mi kaže da sam beli medved a ja ne znam šta da joj kažem.Ionako se ništa važno ne dešava u Svemiru,Marsu,Jupiteru,Saturnu i na Zemlji  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?