• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sta da kupim?

Started by abrasax, June 12, 2007, 03:13:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sale11472

Tja ja sam na Letenki shvatio da je Dobson prava stvar za mene (narocito od nekih 14-15 incha)  ;) ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

NASA

abrasax-kakvi su ti utisci o tvom teleskopu?
Sale:Samo 15inca???!  ;D

sale11472

Pa kod 15 inča F4 mogu da "dohvatim" okular bez hoklice i sličnih pomagala ;D ;D

Inače ako nekoga zanima moja dva dream scope-a su

Teleport od 14.5 inča http://www.teleporttelescopes.com/T14.html  i

Obssesion od 15 inča http://www.obsessiontelescopes.com/telescopes/15/index.html

Loš mi izbor a? Samo još da ubodem nešto na Loto-u  ;D ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

abrasax

Zadovoljan sam. Ipak mi je ovo prvi teleskop. Osim letenke nisam jos imao prilike da ga isprobam na malo boljem nebu. Samo jos da kupim nesto za uvecanje, napravim motor i adapter za fotoaparat, kupim laptop ccd kameru i bice super, a da, i bolju montazu :)

sale11472

Polako, polako  ;D ;D ;D (evo nama još jednog igrača lotoa ;D ;D )

Za početak probaj Webcam tehniku (siguran sam da ti ovdašnji eksperti za astrofotografiju mogu obezbediti sve potrebne informacije), čini mi se da je to nekeko najbezbolnije po novčanik.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

abrasax

U novom sadu nemam kompjuter, pa ako znas negde da ima da se kupi web kamera sa laptopom za 1000 dinara javi mi.;D
Salim se, naravno!

sale11472

He he he
Samo za cenu astro CCD kamere mozes da kupis dosta toga........
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

spadej

Pozdrav svima!
i ja sam planirao da kupim SkyWatcher 130/600 ali su mi iz Astroshop-a poslali preporuku da uzmem Celestron astromaster 130/600. Iako je skuplji za 10-ak E tvrde da ima mnogo bolju EQ montazu. Da li neko zna o kom teleskopu? Sta izabrati?
   


spadej

Ispravka: dilema je Celestron Astromaster 130/650EQ-2ili SKYWATCHER 130/650mm EQ-2. Izvinjavam se zbog greske.

Bobo

Zar to nije ista stvar u drugom pakiranju?

mravic

eq2=eq2 sta je tu bolje?
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

spadej

Tek sad ste me bacili u "rebus".
Citajuci celu ovu diskusiju zakljucio sam da je Skywatcher "kanadjanin" kineskog porekla. Ceselstron je pak proizvod druge firme na svetu, ako je prva Meade. U sustini, meni je svejedno, s'obzirom da sam do sada koristio 8x30 ruski dvogled i Optisan 60060 (koji sam sam sa ponosom nosio na Letenku). Oba pomenuta teleskopa su sigurno mnooogo bolji od moje sadasnje "opreme". Zar nije tako?

Malo me je zabrinulo sto je "Celestron" namenjen "beginirs-ima", dok je "SkyWatcher", kao, i za naprednije korisnike. Zato sam i pokusao da na ovom forumu potrazim savet. Ali, ako je eq2=eq2 (Janko, nadam se da nisi mislio da to ne valja), i ako je razlika samo u boji cevi i natpisu na njoj onda ce presudan faktor biti masa, koja ide u prilog Celestrona (laksi je za skoro 3kg). A i na slikama njegova "eq2" izgleda mnogo jaca i stabilnija.     


sale11472

Quote from: Bobo on October 23, 2007, 05:38:15 pm
Zar to nije ista stvar u drugom pakiranju?


I verovatno sklapano u istoj fabrici od strane istih kosookih ...... cuda globalizacije ;)

Ali i pakovanje moze da bude bitno, nekako ko mi se ne svidja nosac sekundara a i kako je celicni stativ laksi od aluminijumskog  ??? Ono istini za volju Celestronova montaza izgleda lepse na slici  ;D

Ma u svakom slucaju mislim da je svejedno koji od dva modela da kupis ako ti desetak evra nije velika razlika (naravno dobro proveri da nema nekih zackoljica tj da i taj celestron ima parabolicno ogledalo i slicno) pa naruci onaj koji trenutno imaju na lageru (nesto mi govori da je to upravo pozadina njihove preporuke ;) ) cekanje na teleskop moze da bude bolno pa makar sve vreme cekanja padala kisa ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D