• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

OPTISAN?!

Started by af03216, February 09, 2005, 02:24:27 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

af03216

 Verovatno su mnogi od vas culi za Optisan teleskope i verovatno mnogi od vas nemaju pojma kakvi su. E pa nemam pojma ni ja. Jedino sto znam je da su vrlo pristupacni u odnosu na konkurenciju. Npr. u Beogradjanki se prodaje Optisan teleskop sa objektivom od 203mm za oko 40000din sto morate priznati je vrlo jeftino. Teleskopi slicnih dimenzija kod renomiranih firmi kostaju i vise od 2000 eura + carina. Naravno prodavci tamo nemaju poja sta prodaju pa se kod njih i nemozete nesto podrobnije raspitati.

Da li iko ista zna o optisan teleskopima? Imali iko iskustva sa njima? Ma bilo sta?

Dule_smor

 Bio je topic o ovome...ne znam zaista, samo cini mi se da je 2000 evra za teleskop od 200mm stvrano mnogo, nenznam gde si to video.Ipak stoji da je ovih 40000 dinara povoljno, ali pitanje je koji je njihov kvalitet.

Sich

 Ja sam video te teleskope. Tj. teleskop mislim od 5 inca. I moram da kazem da nisam zadovoljan.
Optika dosta losa, montaza isto tako. Ne bih sad da se raspisujemo. Ako su u ns-u javi se, pa mozda mozemo da odemo da vidis moc optisana :)
Inace zavisi za cega ti je potrebno. Moji kriterijumi su svakako malo zahtevniji od mnogih drugih, tako da...
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

SrdjanP

QUOTE (af03216 @ 9. Feb. 2005., 14:15)
Teleskopi slicnih dimenzija kod renomiranih firmi kostaju i vise od 2000 eura + carina. [/quote]
Uf.. ovo je malo preterano..  

Maxscope

 Made in Taiwan.
Ja nisam nikada video ni jedan njihov teleskop, ali sam video njihove torbe za video i foto kamere. Pored sto prave torbe i kofere, prave i teleskope i dvoglede.

af03216

 E ovo sto sam napisao 2000 EURA pa daobro mozda sam malo pretero, ali nisam pisao napamet. To se odnosi na neke MEADE teleskope i to neka cuda sa GPS-om itd. Plus jos je to iz britanskog casopisa Astronomynow a tamo je sve drasticno skuplje nego u kontinentalnom delu evrope.

Sich hvala tako nesto me je interesovalo. Ali ako neko ima jos stosta da doda, pa pretpostavljam da to mnoge interesuje. Ipak za neki kvalitetniji teleskopcic tih dimenzija treba odvojiti osetno vise novca pogotovo sto ih ovde ni nemozemo nabaviti.

soneklavir

Ja sam moj Optisan dobio za rodjos!i moram biti zadovoljan sto se Meseca tice inace sve druge zvezde su ili nedostupne ili nejasne.Placen u Merkuru 9500 rsd

kostur

Quote from: af03216 on February 09, 2005, 02:24:27 pm
Verovatno su mnogi od vas culi za Optisan teleskope i verovatno mnogi od vas nemaju pojma kakvi su. E pa nemam pojma ni ja. Jedino sto znam je da su vrlo pristupacni u odnosu na konkurenciju. Npr. u Beogradjanki se prodaje Optisan teleskop sa objektivom od 203mm za oko 40000din sto morate priznati je vrlo jeftino. Teleskopi slicnih dimenzija kod renomiranih firmi kostaju i vise od 2000 eura + carina. Naravno prodavci tamo nemaju poja sta prodaju pa se kod njih i nemozete nesto podrobnije raspitati.

Da li iko ista zna o optisan teleskopima? Imali iko iskustva sa njima? Ma bilo sta?

Nemoj brate. Imam ga i sam. Kvalitet je sveden na nulu, zato sto optisan baca akcenat na okulare, a ne objektive. svi se onda naloze 500x uvecanje, a nakraju nista
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

digitalex

Mislim da bi ovaj teleskop na ovom forumu definitivno trebalo da nosi ime OTPISAN ;)

robin15

Quote from: digitalex on January 15, 2011, 09:57:37 pm
Mislim da bi ovaj teleskop na ovom forumu definitivno trebalo da nosi ime OTPISAN ;)

hahaha
Da nemam jedan primerak kod kuće još bi se više smejao...

digitalex

Pre par dana sam prisustvovao kupovini jednog Otpisanog u Metro-u (Kragujevac). Bio je izlozen pored Celestron-a FirstScope 76/300. Celestron je bio skuplji nekih 500-600 dinara, i tako su ljudi odlucili da bace novac na ovu jeftiniju azdaju (azdaja koja je samo pojela novac) :)

robin15

joj
Kada isprobaju taj teleskop, smučiće im se život, a kamoli astronomija   :)

spadej

Preterujete. I to mnogo. Taj teleskop je savrsenstvo za ono sto je imao Galilej.
Mene je bas jedan takav krsic zauvek "vezao" za nebo. S njim sam video sve sto je moglo da se vidi. Mesec, Veneru, Jupiter, Saturn... Cak i kasinijevu pukotinu, koju nisam video sa Celestron-om 130/650.




kostur

Verovatno zato što nisi dobro naciljao
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

robin15

Hajde se menjamo: otpisan za taj celestron  ;D