• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pomoć - teleskop STAR 1000114

Started by Darkwizard, September 13, 2008, 10:08:30 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darkwizard

Za sada drzacu se Stelariuma,celesita i mobile star carta :) za neke prenosive racunare sada nisam u mogucnosti,zato sam i pitao da li postoji neka knjiga ili takav nekakav atlas koji bi mi pomogao za pocetak.

sale11472

Ma ne treba ti prenosni računar to smo malo otišli u offtopic ;)
Nego Celestia ti nije posebno korisna kao pomoć pri posmatranju, jeste lepa, šarena i super ali nije previše korisna za snalaženje uz teleskop....Stellarium je tu već nešto bolji ali i on kao i Celestia više vodi računa o estetici nego o tome da bude korisna alatka pri pripremi posmatranja i samom posmatranju.... mobile star chart je već koristan ali pošto prikazuje zvezde svega do 6 magnitude on je dobar samo za osnovnu orijentaciju... od programa Cartes du Ciel ili HNSky su mnooogo bolje opcije ....
Što se štampanih atlasa tiče da ih kupiš kod nas teškooooo ali dao sam ti linkove sa kojih možeš da skineš PDF varijante pa da ih odštampaš Mag-7 i Taakijev 8.5 mag atlasi su ti dovoljni za početak...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Darkwizard

Hvala Sale,poskidao sam ih pa cu polako da proucavam deo po deo.

Darkwizard

Pozdrav za sve..evo mene opet :) jedva cekam petak :)

Darkwizard

Evo samo da se javim i pohvalim,tj zahvalim Janku sto mi je doneo teleskop,mogu samo da kazem da sam sinoc bio odlepio kada sam video kakvu sliku on daje naspram onog krsa koji sam ja bio uzeo,znaci teleskop je EXTRA EXTRA,Hvala svima jos jednom za sve

sale11472

OK sada očekujemo first light izveštaj i to u novoj temi ;)  ova polako može da potone...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D