• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

teleskop Skywatcher 150/1200

Started by amerr, December 29, 2008, 01:23:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

amerr

imam stellarium svidja mi se  a moram nabaviti  tu knjigu ,,Vasiona,,


sale11472

Heh lepa knjiga, kapitalno delo nema šta ali reci kako stojiš sa engleskim moglo bi se naći nešto korisnije u elektronskom formatu ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mravic

Quote from: spadej on January 06, 2009, 08:47:07 am
"
Ja imam problem sa koriscenjem EQ3 montaze. Siguran sam da je ne "vozim" kako treba. Rado bih o tome nesto procitao ali koga da pitam. I da imam pare ne bih kupio HEQ5 do ne savladam EQ3.





   
Pa tvoj je problem sto nisi pitao nista o EQ3 montazi. Otvori temu i pitaj...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sich

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sale11472

January 07, 2009, 02:31:11 pm #64 Last Edit: January 07, 2009, 02:43:14 pm by sale11472
Quote from: mravic on January 07, 2009, 12:42:36 pm
Quote from: spadej on January 06, 2009, 08:47:07 am
"
Ja imam problem sa koriscenjem EQ3 montaze. Siguran sam da je ne "vozim" kako treba. Rado bih o tome nesto procitao ali koga da pitam. I da imam pare ne bih kupio HEQ5 do ne savladam EQ3.





   
Pa tvoj je problem sto nisi pitao nista o EQ3 montazi. Otvori temu i pitaj...


A da otvorimo opštu temu o EQ montažama za nas AltAzovce koji se sa njima povremno posvađamo ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

amerr

Znam engleski i imam 5icu iz english


amerr


sale11472

Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Yagodinac

Da sam na tvom mestu i da me ne zanima astrofotografija prvo bih pokupovao jedan dobar planetarni okular od 4-5mm, zatim jedan veliki 25-30mm ali DOBAR wide angle. To jeste skuplje od barlowa, pogotovu što među barlowima ima mnogo smeća (npr. fabrički Skywatcherov). Tu ti pomaže jedino neki apo barlow ali i on multiplicira staklene površine kroz koje se lomi svetlost pa je sve tamnije i nejasnije od ekvivalentnog 4mm okulara.
I sve ti to ništa ne vredi ako perfektno ne iskolimiraš Njutna, pardon Skywatchera

Ne moraš stotine evra za to da daš baš zato što možeš za te pare da se uklopiš i za motor i za stalak za digitalca... I da ti ostane za kafanu 8)