• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Fotke Vasih teleskopa,opreme...

Started by amerr, January 07, 2009, 11:17:40 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

amerr

Ajmo da vidim sta imate mozda i ja to nabavim :P

Ljubo

Hello Serbia! Hello motherland!! Home of Optisans and "sky-watchers" :-\  :o

amerr


Ljubo

A sta mislis, zasto sam stavio sky-watchers pod navodnike? :) :) :)

A ono "Hello..." je bio i moj poziv, ali ovdje ima vise moderatora i administratora nego sky-watcher-a. Situacija sto se posmatranja tice, kod nas je takva (cak i u profesionalnoj astronomiji) , da je vi mladji morate pod obavezno mijenjati.

amerr





sale11472

January 08, 2009, 10:56:57 pm #8 Last Edit: January 08, 2009, 11:49:36 pm by sale11472
Čim nabavim neki digitalac i malo našminkam moje "rukotvorine" (ja to čim može da funkcioniše koristim kakav finiš)

BTW Ljubo koji je to Celestron C-8 ili...

E evo nađoh neke fotke nisu sjajne ali bože moj
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Ljubo

Lijep dvogled Danijele, nadam se da ti je donio dosta ugodnih trenutaka u posmatranju!

Sale, pises mnogo lijepe prikaze svojih posmatranja i svaka ti cast na tome, toliko su dobri da prosto ne vidim mjesta tvojoj tvrdnji da ti je oprema "sugava". Pa covjece ti posmatras onim sto imas (ponekad i na -9 celzijusa, brrrr) i to radis najbolje sto se moze - to je za svaku pohvalu!!!

Ono sto se vidi na slici je C 9,25 SCT, uzeo sam ga prigodom posljednje veće  Opozicije Marsa (a poslije one najvece) i zbog posmatranja, ali u prvom redu zbog webcam snimanja planeta. Inače koristim APO-dublete Orion otvora 80 i 120 mm (oba na F/7.5) za DSLR astrofotografiju modificiranim aparatom Canon EOS 20D. U zadnje vrijeme dosta koristim i brze teleobjektive: Canon EF 200mm F/2.8 i Sigma 300 F/2,8 APO.

Posmatranjem se bavim usputno, često pokazujući objekte drugima, u prvom redu prijateljima i djacima na sekciji u srednjoj skoli gdje predajem fiziku. Mada, od kako sam prije godinu dana nabavio Ethosa, cesto bacim pogled kroz njega.

Nezaobilazan dio opreme kada radim ove brze preglede neba je dvogled, a to je nesto sto ću donijeti, ako uspijem na ljeto zbog obaveza oko turisticke sezone (ipak se od astronomije ne zivi!) doci na Letenku - to je Canon IS 18x50 Binocular - prava bestija od spravice.

sale11472

Eh taj me Celestron interesuje da bacim pogld kroz njega dobro da je c-9.25 to je fokus preko 2 m baš ono što imam na umu ;) dakle donesi ti to na Letenku ...

E pa šugave delove nemam snimljene (a neće ni biti snimljeni ;) ), to su priručne stvari koje funkcionišu dovoljno dobro pa me mrzi da ih napravim kako treba....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

Budi srecan sto funkcionise za razliku od moje optike,neko od ukucana ju je srusio,slucajno naravno,pred neko posmatranje,moj refrektor=ne upotrebljiv...ali tu je kula da me spasi(ali samo petkom i subotom:( ) :D
reci nesto o svom teleskopu!!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Pa ako se nije ništa razbilo da se to srediti ..... daj sliku da vidimo šta je otišlo...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

cola

razbila se ona sugava montaza fali jedna cela noga:(
a sto se tice optike ona je manje vise kao i ranije,ali dzabe kad nista bez stalka...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com