• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Časopis Vasiona

Started by GENESIS, January 30, 2009, 09:18:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GENESIS

Izašao je časopis za astronomiju "Vasiona" broj 1/2008

Sadržaj:

KOMENTAR
Vladan Čelebonović
Novosti o Veneri-ukratko

STRUČNI RADOVI
Goran Pavičić
Efemeride za 2009. godinu

Goran Pavičić
Planetske konfiguracije za 2009. godinu

Andrew L. Johnson
Karte neba

www.adrb.org

cola

Meni je jutros stigao...
Pa ne znam kod Vasione mi se ne svidja to sto 85% casopisa su efemeride,nigde vesti zanimljivosti...Jedina slika je sklika na pocetnoj strani(mislim ne mozes tako da popularizujes nauku,kad covek vidi crno-bela slova brojeve.......
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Igor

Meni upada u oči broj časopisa i godina...Mislim da je sad 2009. Izgleda da kasne.

cola

Da,kasne,ali je sadrzaj za 2009 godinu.Bilo je nekih problemcica pa su uspeli da zakasne citavu godinu  :o .
Ovde mozete naci stare Vasione u pdf formatu...
http://www.adrb.org/index.php?lang=sc&page=vasiona
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Opticar

Sto ne napisu u novostima da su gotovo poizbacivali sve starije saradnike i oduzeli im opremu koju jedino oni znaju da koriste. Sramotno drustvo.

cola

February 01, 2009, 02:58:26 pm #5 Last Edit: February 01, 2009, 03:09:13 pm by cola
 :-[ :-[
Kako to mislis oduzeli opremu???
Jel si i ti iz ADRB-a?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Ljubo

ADRB ima ozbiljnih organizacionih problema. Stara garda nema više odgovora na nove izazove u novim uslovima života i rada, a mladi su još uvijek neorganizovani i dezorijentisani.
Kada se pri tome doda loša sitiacija i na AO Zvezdara (gdje se ne zna ni hoće li u budućnosti opstati na tom tlu), onda je više nego jasno da su uslovi za rad ispod minimuma, pa to i čini da manja društva iz manjih gradova imaju više aktivnosti.

Časopis Vasiona trenutno pripremaju samo dvije osobe, a to je za jedan ozbiljan časopis ipak malo. Šteta, jer potencijala ima, uredjivački odbor je i dalje jak po sastavu (i to čini Vasionu daleko najpouzdanijim astronomskim časopisom ex-Yu u smislu tekstova), ali se na žalost u zadnje vrijeme rijetko sastaju.

Problema ima na sve strane, a ova MGA kao da ne ujedinjuje snage, već naprotiv. :(

Opticar

Quote from: cola on February 01, 2009, 02:58:26 pm
:-[ :-[
Kako to mislis oduzeli opremu???
Jel si i ti iz ADRB-a?


Oduzeli, mislim jednostavno prekinuli ioanko nikakvu saradnju sa vrlo iskusnim saradnicima koji su tu bili vec godinama i godinama. Prica je duga. Bio sam u RB-u vise godina ali sam otisao na vreme, sva sreca. Neki su tek kasnije shvatili. Bilo je tu svasta, od sednica, saziva...potpuno bezveze. A svi mi nekadasnji iskusni sradnici smo ulozili mnogo i dobili nogu na kraju. J sam najbolje prosao jer sam na vreme video sta me ceka.

cola

Ja sam trenutno u adrb-u...
Odgovor na sve je kasnije,dogovoricemose,dodji sledece nedelje,posle praznika...
Mene to nervira,no nemam kud :( ,nista se ne radi,i vec duze vreme(od kako je Duca otisao) niko ne dolazi od saradnika,koje su dobro iskoristili,strasno tuzna prica...
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

sale11472

Tja imao sam prilike da nešto čujem o tome sa obe strane ..... mislim da ipak ovo nije mesto na kome bi se o tome diskutovalo.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Brankov

Vidim da pišete o časopisu VASIONA. Imam večinu brojeva od 1953-1977 (ukupno 75 kom). Također i GALAKSIJU (1972-1987), KOSPOPLOV(3-24), Temlja i svemir (1958-1970), Čovjek i svemir (1970-1974). Prodajem ih povoljno.