• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Preporuka za dvogled..

Started by POSEYDON, April 11, 2009, 11:38:27 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POSEYDON

Jel može neka preporuka za solidan dvogled ,da ne bude slabiji od 10×50 i ne preterano skup?

mravic

Imam ja TS 10x50, odlican za 60e. Može i na probu pa platis ako ti se svidi ako ne vratiš...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk


mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Yagodinac

Da se razumemo: ne preporučujem neproverene stvari ali sam video optisan dvoglede 10x50 za 3-4000 din. Vrede li nešto, ili su kao i njihovi "teleskopi"?

POSEYDON

Ja sam probao neke...ali...jesu, isti su kao teleskopi:)))

mravic

To je to, isto, i ja sam gledao kroz neke, i prosto neverovatno, kao da gledas kroz dve cevi od 30mm. ne bih nasao sa njima ni Plejade. To sve, samo ako su kolimirani, ali te koje sam ja gledao mogu da koriste samo oni razroki  :o

Ovi TS-ovi su najbolji dvogledi kroz koje sa posmatrao tog precnika. Verujem da su neki Canon-i bolji i jedva cekam star party jer je Ljubo obećao da će ga poneti... Jeste da kosta 500e...ali...ili se mozda varam  ::) mozda je neki jeftiniji model.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

POSEYDON

Sad sam ih baš gledao na CANON sajtu....strašni su kao i njihove cene!!

Ljubo

Ma da Janko, kinez  ;D
Ništa dok ne pogledaš...

Yagodinac

Ljudi, gledao sam kroz Norkoniu 7x50 i raspametio sam se. Nažalost je to bilo danju (sumrak) ali se primećuje da su senke mnogo kontrastnije nego golim okom i, najvažnije, svetlije. Imam utisak da se tako nešto noću može itekako pametno upotrebiti.

POSEYDON

Pa sa obzirom da nisu skupi kod nas,možda i nisu loša kupovina.

Yagodinac

Ide neka priča da su 100 eura, nema na netu naš neki zastupnik da pogledam. Inače čovek koji ga ima dobio ga je na poklon i blaženo nema pojma kakvu spravu ima u rukama.
Inače ja kada bih birao uzeo bih neku što veću aperturu mada može i 50 ali striktno uvećanje ispod 8x. Sve ostalo traži montažu a lepo bi bilo da to mogu na brzaka iznesem i procenim situaciju. Ili da pomogne u traženju DSO u njutnu (a meni je lomatanje po nebu omiljeno, nikakav GoTo me ne može oduševiti - kao autopilot u formuli 1) što bi bio verovatno primarni zadatak dvogleda.

sale11472

Da postoji Norconia od nekih stotnak evra koja je odlična.....
Ali tog kvaliteta je i ovaj TS koji Janko prodaje ....

Sa druge strane kod nas ima znatno više onih drugih Norconia koje nisu ni blizu tog kvaliteta, znam imam ja jedan takav (cena je bila odlučujuća pri nabavci)......
Inače da se neko ne bi upecao na "nemačku" firmu, Norconia je natpis koji kineski Norinco lepi na proizvode koje prodaje na tom tržištu...
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


cola

Sto uzimas ispod 8,Jel to zbog meteora?
Interesujeme jel ima kod nas neko da prodaje Pentax-ovu optiku(negde sam nacuo da ima ali ne mogu na netu da nadjem) Kakvi su njihovi dvogledi?
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com