• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pocetnik ovde???

Started by superveljax, August 09, 2010, 09:49:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

superveljax

Pozz svim forumasima.Malo sam gledao slikice po internetu i raspitivao se za teleskope i doso da pitam vas ;D

Ovako jos sam skroz pocetnik nemam nikakve veze sa  teleskopima i tim stvarima.
Razmisljao sam da kupim neki jeftini telskop cisto da vidim sta ima tamo na nebu.Ja imam 13 god. i nisam nikakav proffesionalac.
Pa sta vi mislite o tim jeftinim teleskopima???
Sta bi sa njima mogao da vidim i da li bi bio zadovoljan??? i ne razmissljam da kupim neki bolji ili jaci. :(

Hvala na pomoci!

CyberianIce

Quote from: superveljax on August 09, 2010, 09:49:09 pm
Pa sta vi mislite o tim jeftinim teleskopima???
Sta bi sa njima mogao da vidim i da li bi bio zadovoljan??? i ne razmissljam da kupim neki bolji ili jaci. :(


Ja o tim jeftinim teleskopima ne mislim nista lepo (a mislim da bi se velika vecina barem oko ovoga samnom slozila). Kako god, sve zavisi koliko fantazije vidis u tome. Ja sam imao jeftini teleskop (imam ga i dalje), i ona cinjenica da uvek moze bolje od toga me u ovom sportu stalno vukla napred. Prvo sam stalno gledao M31 golim losim dvogledom, pa zatim losim teleskopom (lose se i videla) ali sam uvek mislio da malo boljom opremom moze bolje da se vidi, pa sam zato nastavio polako da nabavljam sve bolju opremu. Prakticno ni danas nemam ja nista spektakularno, ali me tesi cinjenica da za malo vise para moze puno bolje. Da sam odma kupio neki skup teleskop i razocarao se njime, sigurno me nebi ovo interesovalo danas toliko koliko me interesuje.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S