• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

... koja je ovo planeta?

Started by dzindzin16, September 02, 2010, 08:57:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ExNor

Quote from: CyberianIce on September 03, 2010, 04:10:57 pm
Kad vec toliko preferirate na naucnim dokazima, taj vam je dokaz validan isto koliko i ovaj podatak o datumu u vremenu. Zasto onda niste ostavili EXIF INFO od same kamerice, vec ste preprzili fotografiju u CS4-ci? Koliko vam je zdrava pretpostavka da se radi o istom objektu na obe fotografije?


Pitam se onda koliko je validan i naucno zdrav dokaz od nekog tamo Galilea, koji je iz noci u noc pre oko 400 godina piljio kroz svoje refraktorce u Jupiter i na obicnom komadu hartije olovkom belezio raspored sitnih tackica oko njega, nakon nekog vremena zakljucivsi da su to njegovi meseci koji mozete misliti kruze oko maticne planete. Imajuci u vidu ovaj istorijski primer ne vidim zbog cega bi nam uopste trebali EXIF-i baterija cuda novih tehnologija da bi rezonirali da je objekat (ma sta on bio?) sa serije doticnih fotki absolutno statican na nebu. Dokaz od 5ja-e je naravno naucno tacan samo u slucaju ako su fotke koje je postovao kolega dzindzin16 verodostojne (ne prezene?), u sta nemam razloga da sumnjam.
"Ako želite da napravite pitu sa jabukama od početka, onda prvo morate da stvorite Univerzum" - Carl Sagan
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

CyberianIce

Ja imam razloga da sumnjam u sve gde vidim CS potpis. Zasto je to moralo proci kroz CS? A na ovom forumu se poslednjih dana pojavljuje sve veca kolicina budalastina pa mi oprostite sto sam postao troloskeptik. Znas dodju nam tako neki novi clanovi pa pisu svakakve gluposti samo da bi zadovoljavali neke sopstvene hirove.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

ExNor

September 03, 2010, 09:11:27 pm #17 Last Edit: September 04, 2010, 12:06:37 am by Sekula
Sto kaze nas narod, ako koza laze, rog ne laze. Ja sam potpuno siguran da je statican, pa me usput i zanima kakvi su vremenski uslovi na kopu veceras? Ima li nekog ko zna?

"Ako želite da napravite pitu sa jabukama od početka, onda prvo morate da stvorite Univerzum" - Carl Sagan
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Sekula

September 03, 2010, 09:52:32 pm #18 Last Edit: September 03, 2010, 11:15:46 pm by Sekula
Oblačno je i nije astronomski objekat već neka refleksija, terestrijalnog porekla. Zatvarajte temu pošto je odgovoreno na pitanje. O tehničkim detaljima otvorite posebnu temu. Naravno, samo ako je u pitanju upotreba web kamere u astronomske svrhe. Hvala.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

5ja

Quote from: CyberianIce on September 03, 2010, 08:55:06 pm
Ja imam razloga da sumnjam u sve gde vidim CS potpis. Zasto je to moralo proci kroz CS? ...


Verovatno je to moralo proci kroz CS jer je dzindzin16 crtao strelice u istom, a ja svoje crvene linije takodje...
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

dzindzin16

e pa drustvo ovako ... sve slike su sa web kamere i prosle su kroz cs4 .. prosle jesu ali samo zbog dodatka strelica ... na sve sumnjajte ali na fals ubacenu tacku nemojte ... najlogicnije objasnjenje (meni kao znatizeljnom laiku jos jednom ponavljam) jeste objasnjenje clana 5ja o obicnoj refleksiji od rasvete ... vreme i datum su tacni i verodostojni a ostale podatke sa slike sam namerno osencio jer reklamiranje bilo cega ovde valjda nije dozvoljeno ... u svakom slucaju  pratim prognozu i prvog dana  bez oblaka na KOP-u eto mene gore da razresim dilemu o ''refleksiji'' ... pozdrav svim galaktickim avanturistima

Sekula

Quote from: dzindzin16 on September 04, 2010, 03:03:12 am
e pa drustvo ovako ... sve slike su sa web kamere i prosle su kroz cs4 .. prosle jesu ali samo zbog dodatka strelica ... na sve sumnjajte ali na fals ubacenu tacku nemojte ... najlogicnije objasnjenje (meni kao znatizeljnom laiku jos jednom ponavljam) jeste objasnjenje clana 5ja o obicnoj refleksiji od rasvete ... vreme i datum su tacni i verodostojni a ostale podatke sa slike sam namerno osencio jer reklamiranje bilo cega ovde valjda nije dozvoljeno ... u svakom slucaju  pratim prognozu i prvog dana  bez oblaka na KOP-u eto mene gore da razresim dilemu o ''refleksiji'' ... pozdrav svim galaktickim avanturistima


OK, verujemo mi da nije niko napravio fake tаčkicu na slici. Pošto je dilema rešena molim Vas još jednom da se ova tema završi jer više nema šta da se diskutuje na njoj. Još jednom, otvorite novu temu u odgovarajućoj diskusiji ukoliko budete zainteresovani za neku oblast.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |