• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sunce

Started by Kizza, March 13, 2011, 12:31:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Evo Sunca slikanog mobilnim telefonom a kao filter koristio sam zatamnjeno staklo od maske za varenje  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cenicfilip

e bas mi je drago da si otvorio ovu temu imam i ja nesto da kazem..to jest pitam.
http://www.youtube.com/watch?v=GygvO3gCRxM

evi lonka.slikao sam neki spomenik na avali akd mi je sunce uslo u kadar..i primetio sma neku tackicu ..na svim fotografijama se pojavljuje ta tacka. a sutradan kada sam slikao sunce istoim apartom  nije je bilo..jel zna neko sta je ovo?

Kizza

Zanimljivo nešto se i meni desilo,samo jednom,na starom Nokia mobilnom telefonu.Predpostavljam da je do preosvetljenosti a pitanje je što se to ne ponavlja  ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

cenicfilip

pa mm. sutradan sam slikao sa istom kamerom sunce,sijalice,ulicnu rasvetu da vidim dali je greska u objektivu ili nije..i nije bila..
cak sam cuo razne price na tu temu..neke misterizone planete,neki projekat blue beam,vanzemunci (vanzemaljci..)
bio bih vrlo radostan sa realnim objasnjenjem.

Toma B

Quote from: cenicfilip on September 06, 2011, 11:44:24 pm
...cuo razne price na tu temu..neke misterizone planete,neki projekat blue beam,vanzemunci (vanzemaljci..)
bio bih vrlo radostan sa realnim objasnjenjem.

Tako je.    BRAVO.
Otkrio si novu planetu i zato ti pripada čast da se ona zove "Misteriozna Planeta"...ili to ili se vanzemaljci "pale" isključivo na tvoju NOKIU.
Hoću da kažem da ti je komentar više za forum trećeg oka nego za forum Astronomskog Magazina.
Uzgred, da ti onaj Mesec nije malo prevelik za POTPIS?

cenicfilip

rekao sam CUO i Dobio odgovore....... procita malo bolje

Toma B

Čuo sam i ja do sada svašta, ali ne pišem o tome na forumu ASTRONOMSKOG MAGAZINA.
Kad hoću da saznam o misterioznim planetama ispred Sunca, vanzemaljcima i ostalim fenomenima odem na forum trećeg oka. ;D ;D ;D

P.S.
Ovo je naravno šala.....TREĆE OKO nema svoj forum.

hori58

sunce u sw ed 80/600 sa 2.5 barlow,hyperion 17  i canon 570is u video modu.

Kizza

Bravo "hori58"  :) Odlični snimci,bio sam odsutan pa sam tek sad video tvoje snimke.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Čim se vidi granulacija  na Suncu znači da je posao dobro obavljen. Čestitke!

@cenicfilip:
Svetla tačka levo od sunca je optička greška u (veoma jeftinom) objektivu telefona, zove se flare i prisutan je i kod mnogo skupljih i kompleksnijih objektiva.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lens_flare

Crna tačka (Sunce, jel) verovatno je preeksponiranje na senzoru.
U principu zato sam alergičan na fotkanje telefonom, izuzetno retko slikam svojim telefonom.

Kizza

Meni je zanimljivo da slikam mobilnim telefonom jer mi je uvek pri ruci.Jednog dana snimiću nešto jedinstveno ;)
Dotle evo snimka načinjenog u ponedeljak 17.10.2011 g. na auto putu,blizu Yagodine,Sunce ima blagi oreol.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

Evo današnja slika prije nego se naoblačilo. :D

Canon EOS 450D crni ;D
Date/time-UT. 09.03.2012. 08:58:02
Exposure time 1/800 s
F-number f/5.6
ISO speed ratings ISO 100
Focal length 250 mm
Baaderova astrosolar folija
Mjesto snimanja: Virovitica
Fotografija je obojana u PS.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

gilecais

Danijele vrlo fino Sunceko. :)

Yagodinac

Cool Sunce, naročito ako se uzme u obzir da nije slikano teleskopom već teleobjektivom. Taj 55-250is svi hvale u smislu uloženo-dobijeno.
Like  ;D

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?