• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

celestron 130 EQ odabir teleskopa

Started by dragan, December 14, 2011, 06:12:00 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dragan

pozdrav svima imam optisan 60060 i hteo bih da kupim celestron 130EQ kosta oko 20000 din pa me interesuje da li se isplati kupiti. Moze li pomoc oko odabira teleskopa do 20000 din unapred hvala. ???

Yagodinac

Moj prvi (zaista) teleskop je bio 130mm, to je sasvim dovoljno da te uvede u jedan novi svet. A za ahromate od 60mm mislim da su prikladniji da budu tražioci nego teleskopi.

generator

alooo ne vrijedjaj mi teleskop :DDD salim se...ja ga koristim skoro deset godina dobio sam ga napoklon, i snjim sam dobio pogled na Mesec,Jupiter i Saturn a izgubio zivaca i zivaca :D

Yagodinac

Razlika između 70mm ahromatskog refraktora i 130mm newtoniana je tačno onolika kolika je između mojih astrofotki i Hablovih.
Onog dana kad sam se u to lično uverio zamalo da padnem i plačem, grleći tripod EQ2 montaže.

danicic_predrag

reci cu tebi isto sto i jos jednom clanu danas ( napisacu isti post )

idi na ovi temu  http://forum.astronomija.co.rs/oprema/planovi-za-novi-teleskop/

kupist taj tubus ( koji je odlican ) i onda sam napravis dobson motnazu ... u temi je navedeno kako se to radi i sta i kako...

to ti je moj savet ... ( cena je veca od 20 k ali ako imas opremu za pravljenje montaze onda je mizerno veca a dobijas spravu koju ces koristiti JAKO JAKO DUGOOO )