• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

EQ6 Alu Kofer

Started by Kenza, February 13, 2013, 09:38:24 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kenza

Da li neko ima onaj alu kofer za EQ6 Montazu iz teleskop centra? Jel rucica izdrzljiva, nece puci u toku nosenja?
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Ygor2000stargazer

Ja nemam,ali kofer vredan 13800 dinara sigurno neće pući.

Darchy

Ja verujem da za te novce kofer ipak mora da bude pristojno napravljen i da ručka neće pući. Ali, takodje mislim da je to mnogo novca i da sličan kofer možeš kupiti za mnogo manje para samo što ćeš sundjer unutra morati sam da dodaš.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Sekula

Quote from: Darchy on February 14, 2013, 10:59:40 am
Ja verujem da za te novce kofer ipak mora da bude pristojno napravljen i da ručka neće pući. Ali, takodje mislim da je to mnogo novca i da sličan kofer možeš kupiti za mnogo manje para samo što ćeš sundjer unutra morati sam da dodaš.


Čak ne mora ni sundjer. Glava montaže koja zapravo ide u taj kofer se lepo umota u neko ćebe i stavi tako u kofer. Ćebe u svakom slučaju može lepo propratno da posluži na posmatranjima.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Accuphase

Zar ne mogu u istu svrhu, podjednako uspešno da se koriste alu-koferi za video & photo opremu, oni su i čvrsti i izdržljivi... ?