• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Montaža ' 10Micron GM2000 QCI '

Started by Polare, June 29, 2013, 12:27:20 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

.....evo mene kuči nakon pređenih 1700 Km po Italiji u potrazi za opremom ;)
Od kupanja u moru i prevelike topline završili  drugi dan na 3000 mt. visine i gazili po snjegu da bi se kasnije ponovo spustili malo niže ( u toplije krajeve) u potrazi za plijenom  ha ha ha
.....za početak je bila montaža -mogu vam reči  da sam ostao otvorenih ustiju i raširenih očiju kad je tip počeo vaditi komade montaže i nastavio sa montiranjem mrcine '10 Micron GM 2000 QCI' ! Jedan uteg od 12 Kg a drugi od 6Kg.Tronožac (mrak) karbonska vlakna,djeluje tako močno i stabilno.
Motori.....šta je to!? ,motori DEC & RA  jedva da se i čuju (sam sebi sam postavio pitanje) 'dali je on uopšte upalio montažu?
Ovo je prava ZVIJERKA !
P.S. kasnije sam išao viditi i druge igračke; OFFICINA STELLARE Hiper Apo 105 i Takahashi TOA 150 mm









Darchy

Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

johnny984

Hahaha, kakva ludnica, čestitamo na prinovi  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

spadej

Quote from: Darchy on June 29, 2013, 09:27:40 am
Auuuuuu kakva sandjama......


Kakva cena takva i sandjama. Ako sam dobro video, a jesam i pored trenutnog mraka pred ocima, kosta (u Astroshop-u) kao jedan odlicaaaan auto ili pola manjeg stana.

mravic

Prinovi ??? Pa ako si to kupio svaka čast  :o
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

johnny984

Na neki način i jeste prinova, novi član porodice  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Polare

Čekajte.....nije još došla u moje dvorište,samo sam išao viditi i malo probati.Ali još treba odlučiti i jednu nočnu probu s teleskopom gore.... ( pregovori su u tijeku) !!!
A da košta-KOŠTA puno ;) pa $ je za trošenje a ne da ga držim u nekoj kutijici ispod kreveta-jednom se živi !

kruska

A da ti ipak kupis montazu?
visak para u kuci cesto zavrsi na renoviranje kuce/stana sto niko ne bi zeleo, pritom se i napatis za vreme godisnjeg odmora.
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Yagodinac

Podržavam tvoje halucin... pardon, tvoje misli o novoj montaži... ;D
Stvarno je prelepo sve to na linku, i ofićina i ostalo... Meni bi 3000m visine uticalo na razmišljanje svakako pa bih verovatno bio loš u pregovorima 8)
Na kraju ne bi to sve koštalo kao pola stana nego kao stan, ali lepo ti reče, jednom se živi  ;)