• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

200/800 f4 Newtonian?

Started by Darchy, July 29, 2013, 12:10:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spadej

Darchy, neka ti je srecna kupovina i uvek vedro nebo. I da uskoro kupis veci ........ auto :).

Yagodinac

Quote from: Darchy on August 07, 2013, 02:30:09 am
Btw, gore pomenuti Apex (iako 2") ne može ni da "prinese" SW Plossl 1.25" okularima, ni po kontrastu, niti po "ravnoći" vidnog polja.


Zaboravio sam da ti kažem to za Apex, sorry...  :-[
On je veoma prosto konstruisan (Kelner mislim da je) i namenski služi za SC i Maxutov teleskope. Na newt-u koji je veoma zahtevan sistem može dobro da posluži sa koma-korektorom, bez toga je patnja. Definitivno okular koji sam upotrebio par puta za nekoliko godina unazad.

Sima_Strahota

Quote from: Luger on August 08, 2013, 08:34:09 am
Ni oblaka nema kad se kupi prava stvar  :)
Srecna trgovina !


http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/srbiju-ocekuje-vrlo-opasno-nevreme/27149

Quote
Naš region u petak i subotu veče očekuje jako nevreme, koje će u noći s petka na subotu biti praćeno obilnom kišom, gradom, jakim vetrovima pa i tornadima i pijavicama u obalskom području, upozoravaju meteorolozi.

Na stranicama Meteoalarma, Srbija, kao i Slovenija, Hrvatska i Mađarska su označene crvenom bojom koja znači izuzetno opasno vreme, veoma intenzivan meteorološki događaj: Velika šteta i nezgode su moguće na velikom području, u većini slučajeva s opasnošću po život.


:):):)
...

Luger

Quote from: Sima_Strahota
Naš region u petak i subotu veče očekuje jako nevreme, koje će u noći s petka na subotu biti praćeno obilnom kišom, gradom, jakim vetrovima pa i tornadima i pijavicama u obalskom području, upozoravaju meteorolozi.

Na stranicama Meteoalarma, Srbija, kao i Slovenija, Hrvatska i Mađarska su označene crvenom bojom koja znači izuzetno opasno vreme, veoma intenzivan meteorološki događaj: Velika šteta i nezgode su moguće na velikom području, u većini slučajeva s opasnošću po život.


:):):)
[/quote]
Au...  :)

Yagodinac


Darchy

@ Darchy, neka ti je srecna kupovina i uvek vedro nebo. I da uskoro kupis veci ........ auto
Hvala Deki, tebi i svima na podršci.

Apropo srećne kupovine, možda vam nisam drastično pokvario vreme, ali sam se zato opasno skršio s bajsa.... jedva pretekoh :/
Ne može čovek pošteno da se obraduje, a da pri tome ne plati "danak u krvi" :)
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

gile.ms

Uf, nadam se da se nisi mnogo povredio i da će brzo proći...
nadam se da nisi oštetio bicikl...
nadam se da nisi nosio teleskop na biciklu ;D
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

johnny984

Quote from: gile.ms on August 18, 2013, 10:22:18 pm
nadam se da nisi nosio teleskop na biciklu ;D


To je ipak oblast za koju sam ja zadužen  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Darchy

Još da sam skrljao teldžu i bajs.... e to bi bio patos :) Ma ne, samo sam se dobro uguvao. Nisam sujeveran, ali valjda sam ovim razbio maler :)
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Yagodinac

Čestitke i želje da što pre zaboraviš maler  :)

Sima_Strahota

- Jesmo li brzo vozili?
- Ne nego ste nisko leceli.
:)
...

darko76

Darchy cestitke za kupovinu teleskopa, 200 je ipak 200:)

a  sto se tice auta po kupovini ovooolikog teleskopa, ja sam odmah presao na kupoovinu karavana:) Spravica mora da ima udoban transport:)

Jos jednom sve cestitke
SW BD 200/1000 EQ5 <br />Super UW 6mm 66° <br />GSO SP 25 mm <br />GSO ED Barlow 3x <br />Plossl 4,6,10,15,25,30 <br /><br>ED okulari 2.3, 3.8 i 12.3 <br />Meade ETX70 <br />Spiegel 153/1300 EQ2</br> <br />Dvogled TSO 9/60</br>

Darchy

Drugari, svima iskreno hvala na podršci. Nadam se da ćemo se sresti negde pod zvezdanim nebom pa da mogu da častim pivom i schnappsom.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

goksi

Darchy, da li moze jedan kratak review za SW 200/1000,  kakva je 1000mm duzina za AP po tebi, da li ti nedostaje jos malo sirine kao sto je na 800mm,  kakav je u poredjenju sa APO sto imas, da li imas problema sa kolimacijom, kakav je fokuser, koja je sve ukupna ocena......;)

Yagodinac

Možeš ovde a možeš i Saši da pošalješ predlog za članak, naravno, ako imaš volje da napišeš nešto više od nekoliko rečenica  ;)