• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pitanja, pitanja...

Started by andromeda 2, November 17, 2005, 08:51:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gucic

Sashastar wrote:
QuoteE u Astronomiji postoji izvestan redosled
edukacija,dvogled pa tek onda teleskop naravno koga moze priustiti.
A kad se pocetnik baci odmah na teleskop a nezna nista o Astronomiji
e onda nastaju strasni problemi.


Hmm, da...ali nema ucenja ako te nesto ne zanima ili ne interesuje. Ovde je bila prica o teleskopima ali tacno je da je prvo edukacija potrebna pa onda sve ostalo! Onda nastaju problemi paralelni voznjom kolima bez dozvole.
Kako god okrenete nema nista od gore navedenog ukoliko nema volje i interesovanja prema odredjenoj stvari - u ovom slucaju, astronomiji.

sashastar

Gucic apsolutno si u pravu zao mi je sto to nisam odmah naveo kao
prvo i najvaznije racunajuci da pocetnik vec ima volju i interesovanje.
Samo sto se to interesovanje pokazuje jos iz detinjstva.
I svaki pocetnik treba kroz neki svoj licni filter da razmisli
da li ga je Astronomija privlacila jos kao malo dete.

Eh kada bi danasnji pocetnik imao takvo interesovanje takvu strast kao ja
kada sam bio (majusan deran) a jos pritom sa danasnjim mogucnostima
bili bi svi doktori nauka iz Astronomije.
A ne bi ostali samo Fanovi kao sto sam ostao ja

Moja mama me jos uvek zavitlava recenicom
"Ja kao da sam te rodila na Marsu a ne u bolnici"

andromeda 2

Gucicu, znam da imas na ovom forumu pozitivnu reputaciju i zaista ne bi bilo lose da ozbiljno razmislis o mom predlogu da se na ovom forumu otvori posebno poglavlje vezano za ponudu i razmenu astro-opreme. Verujem da i sam imas nesto da ponudis ili ako vidis da je neko ponudio nesto sto te interesuje, bices zainteresovan. Verovatno te interesuje, recimo, kvalitetean dvogled ili nesto slicno. Video sam na nekim inostranim sajtovima da ljudi nude i razna sociva, mikroskopske okulare (koji mogu biti jako kvalitetni itd.), sto bi se izmedju ostalog moglo i ovde naci.
Utici na Zorkica da ozbiljno razmisli o tome.
Ustvari, treba pokusati, a ako odziv bude slab neka se stvar ugasi.
Pozdrav!

Djorvoz

Mislim da je ideja na mestu.

andromeda 2

Voleo bih da se sto vise ljudi javi i izjasni po ovom mom predlogu, jer na taj nacin bi mogli uticati na onoga ko odlucuje da i nesto uradi po tom pitanju. Ja cu odmah po otvaranju novog "topika" da ponudim neke stvari koje bi nekome zaista bile potrebne, a navescu sta i mene zanima. Verujem da ce ljudi poceti "vaditi stvari sa tavana" , tj ono sto poseduju, a svesni su da ih nisu koristili i nece ih koristiti (mozda sad imaju nesto bolje) i ponuditi ih na ovoj berzi.

gucic

E ja se izvinjavam. Malo sam u guzvi. "Naredicu"  :) Sasi da pristane na vas predlog. Ne verujem da ce biti problema. :)

andromeda 2

Hvala Gucicu! Nadam se da cemo svi mi uzivati u ovome, a Sasa biti zadovoljan sto nam je to omogucio.
Uskoro ce biti (nadam se) interesantnih ponuda... Spremite se...

sashastar

Andromeda 2 od mene naravno imas podrsku ocekujem da ce biti svega
korisnog ,jeftinog,kvalitetnog i da nece biti ponuda iza kojih stoje neke mucke.
Cekam  :shock:

Sasa

Hm, mozda nisam u toku, ali ne znam ko vas sprecava da otvarate topike. Problem kod ove ponude i razmene opreme moze da bude samo ako neko pocne da zloupotrebljava ovaj forum. Mislim da nam ne treba neki trgovac kamperske opreme koji pojma nema o astronomiji i o astronomskoj opremi, ali koji bi da preko foruma proda i neki teleskop kako bi zaradio koju paru.

Ako se dobro secam, bilo je nekih takvih pokusaja. Forum, kako ga ja shvatam, jeste mesto za prijateljske razmene, ali nije za sklapanje trgovackih poslova.

Uostalom, Sic i Gucic nek se izdogovaraju.

gucic

Evo, pregvori teku pa cemo videti. Pokusacemo da radimo sto brze mozemo.

andromeda 2

Potpuno se slazem sa Sasom, to treba da bude mesto za prijateljske razmene, da pomognemo jedni drugima do dodjemo do potrebnih delova na obostrano zadovoljstvo, a ne da tu neko mulja nesto. Mislim da neko treba stalno da kontrolise kako se stvari odvijaju i ako neko pokusta nesto mimo ovoga da mu se onemoguci pristup i njegov topik zakljuca.
Zbog toga sam i pitao da li se moze u okviru "nalovne stranice foruma" otvoriti novo poglavlje "recomo razmena astro opreme", pa da tu otvaramo nove topike koji bi se mogli kontrolisati.
Gde da se objavljuju stvari koje mozemo predloziti za razmenu?

sashastar

Na citavo jedno poglavlje sigurno nece hteti jedino ostaje obican topik

eyej

Quote from: "sashastar"
I ne mislim na nikog iz ovog foruma da tera neku modu.
Nemoj pogesno da shvatis na tebe nisam ni pomislio.


Ma opusteno bre, naravno da nisam mislio da pricas o meni! Mada.. nije daleko od istine da verovatno i ja spadam u neku slicnu kategoriju! :D U svakom slucaju, ja sam mislio vise uopsteno i generalno! A to je da, kako god izgledalo, suvise mali broj ljudi aktivno posecuje forum! Ja koliko god imao ili nemao da kazem nesto pametno, bar sam ovde.. ako nista drugo pravim guzvu! :lol: A sreca tu ste vi iskusniji pa mozete da kazete i nesto pametno, pa sve kad se skupi.. bude ok!

Quote from: "sashastar"
I neznam da li ces mi verovati ali se ja sto se tice tebe ponosim.


:lol: He he! Pa nadam se onda da necu da te razocaram na kraju.. mozda i ja otkrijem neki asteroid! :lol: Mada..kako stvari stoje.. nema nista od toga! :D A i ne znam za vas, ali kako dodje ova zima, meni se ni ne zivi! Da li se uopste vrse posmatranja zimi!?

sashastar

Zato ja dvogledom kroz prozor pored radijatora pa sta vidim videlose
naravno otvorim prozor

eyej

Pa pametno.. velika je steta sto je celokupan uzitak veoma uslovljen vremenom.. ali sta da se radi.. cekamo bolje dane! :D