• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

mars...svijet prije usecerene mreze

Started by marino, January 31, 2015, 06:59:00 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

izgleda nestvarno...ali MER_A i MER_B spustili su se na mars jos i prije internih pocetaka secerkovog facebooka
preletio sam malo po arhivama hr.fido.astronomija....lijepih smo stvari i dojmova tada pisali ALI jedno se zaista nismo nadali...da ce 90 projektiranih radnih dana operativnog vijeka rovera biti rastegnuto na godine a sada vec i vise od desetljeca...o MSLu se tada tek informativno pricalo...mislim da je arkturus negdje pominjao kako mozda MERovi sacekaju MSLa..no to je ipak bilo previse za ocekivat...
a proslo je punih 11 godina od amarsiranja MERova

MER_B radi i danas...tim vise mi zao da MER_A nije imao jos tjedan dana sunca...zadnji izvjestaji pokazivali su da se pomak rovera mjerio u decimetrima...malo je falilo da umakne pjescanoj zamci koja ga stajala elektrona

da, nevjerojatno izgleda ...ali ekipa nabrijana na facebook tada nije ni postojala...nije bilo facebooka
Vidulini Observatory

Ralemasinac

Sajt hr.fido.astronomija sam pratio jos iz studenjaka, i voleo sam ga zbog novosti koje su bile aktuelne, jer nisam znao engleski tada... :( 11 godina je u ljudskom veku bas puno... Vreme stoji , samo ljudi prolaze... :)