• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Binovieweri - moja zapažanja i preporuke

Started by denis0007dl, April 17, 2015, 12:13:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



sarajevo

Nisam razmisljao o ovone, ali sad ga hocu. Sta bi mi savhetovao za refraktor 120mm f7,5 sa 2" okularom fokysa cini mi se oko 25mm

denis0007dl

Zavisi koji su ti ciljevi i da li nosiš naočale, i kolko para imaš da uložiš. Kad to specificiraš, rečem ti svoje mišljenje.

sarajevo

Ne nosim nsocale. Ciljevi pismatranje planeta s drugarima. Cijena sto niza, a da nije los3


sarajevo


denis0007dl

...poveća sliku za 1,6x...usput, uštediš na backfokusu...

VaskoGM

Denisov supercharge ne ostavlja kompromisa!
TS bino koji mi je denis poslao sa odradjenim servisom je bez ikakve sumnje postao najvazniji i najvredniji komad moje opreme.
Zelim da se zahvalim Denisu sto mi je omogucio savrseno posmatracko iskustvo!
Mogu samo da preporucim saradnju sa ovakvim profesionalcem.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

denis0007dl

Quote from: VaskoGM on April 18, 2016, 06:12:58 pm
Denisov supercharge ne ostavlja kompromisa!
TS bino koji mi je denis poslao sa odradjenim servisom je bez ikakve sumnje postao najvazniji i najvredniji komad moje opreme.
Zelim da se zahvalim Denisu sto mi je omogucio savrseno posmatracko iskustvo!
Mogu samo da preporucim saradnju sa ovakvim profesionalcem.


Vasilije, drago mi je da ste zadovoljni sa mojim Supercharge Servisom, i želim puno vedrih noći sa mnogo provedenih sati promatranja!

LP
Denis, binoviewers expert


sarajevo

A ima li kod nas za kupiti nekih solidnih binoviewera? Trenutno sam tanak s lovom za neki veći zahvat :)

VaskoGM

Kod nas u Subotici milsim da moze da se naruci i TS model koji je za svaku preporuku, oko 200€ je verovatno al' nisam siguran.
To je povoljno jer je zaista kvalitetan. Jedino sto je dodatno ulaganje je solidan par Plossl okulara.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

denis0007dl

TS binovieweri su jako dobri, a pogotova za tu cijenu!
Toplo preporučam!

sarajevo

December 27, 2016, 10:52:16 pm #29 Last Edit: December 27, 2016, 11:06:11 pm by sarajevo
Nešto gledam cijene, mozda da uzmem sebi jedan binoviewer, pa bih volio ako moze jos jedan savjet.
Imam SW apo refraktor 120mm fokusa 900mm, sa 2" završetkom za okulare (ima i 1.25" nastavak). Imam i prizmu onu SW uzvteleskop, 2" 28mm okukar, 1.25" 5mm ED Celestron i 1.25" 10mm okular. Imam i TV powermate 5x. Isplati li se stavljati bino na powermate5x i mozda dva ova okulara 10mm sto si linkao gore u prethodno postu?
Jos uvijek savjetujes ovaj TS bino?
Ima i ovaj na evay sa 2 barlowa i dva okulara za 150$. Valja li ovo išta?
Pozdrav