• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

QHY5IIL na SW Finder 8x50

Started by vlaiv, November 13, 2015, 03:27:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlaiv

Da li je neko pravio ovakvu guider kombinaciju i da li ima info
sta mi je potrebno od adaptera?

Koliko sam skontao, ima Lancerta adap-par-foc-hu
koji ide na finder direktno (umesto okulara), a taj adapter mi daje T2 thread
sa druge strane, ova kamera je ili 1.25" ili C-mount

E sad postoje 2 opcije.
Prva opcija je:
T2 na C-mount adapter
Druga opcija je
T2 na 1.25" adapter

Ono sto me zanima je sa cime od ova dva cu moci da lako nadjem fokus na traziocu.

Za T2 na C-mount, moja bojazan je posto je fiksna duzina - 4mm, da li cu moci samo sa fokusiranjem trazioca
da nadjem odgovarajuci fokus.

Sa druge strane T2 na 1.25" koji sam nasao, je 54mm distanca, sto je opet dosta veliko, iako kameru mogu da
ubacim unutra (i na taj nacin da nadjem priblizan fokus, i posle da isfokusiram na samom traziocu), ne znam
da li cu postici zonu fokusa sa time.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

sarajevo

Radio ja, samo napravio navoj na jednom adapteru slicnog precnika u tokarnici

vlaiv

E, ja odustao od ideje.

Mislim nisam odustao od ideje guidinga i upotrebe QHY kamere za guiding, nego sam odustao
od ideje da ga kacim na finder. Ili da budem precizniji, ni od toga nisam odustao nego sam porucio
60mm F/4 finder sa 1.25 i t2 konektorom i fokuserom. Skontao sam da bi mi ipak vise pasovalo
malo veci precnik guider scope-a i malo veca fokalna duzina, a cenim da je iste tezine kao i
standardni finder-i (oko pola kile +/-) tako da nece praviti veliki problem za moj setup.

Jos jedna dodatna pogodnost ovog finder scope-a jeste sto ga mogu koristiti sa okularima
da mi bude zamena za dvogled kod observacija kad ne snimam. Ionako gledam samo jednim okom
(drugo slabo koristim zbog dioptrije i astigmatizma), tako da mi je to bolja varijanta kao durbin umesto dvogleda,
a i imacu promenljivo uvecanje (x7.5, x10 i x14 sa odgovarajucim okularima)
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

sarajevo

Samo da ne bude fleksija, sva rjesenja su u igri