• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Posmatranje tranzita Merkura

Started by gile.ms, May 08, 2016, 09:59:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Night Walker

Pročitao i pogledao s uživanjem.
Ma baš si na vrijeme ovo uradio da me malo oraspoloži. Ako vrijeme ovako nastavi montiraću teleskop isped monitora i pokrenuti stellarium. ;D
SW ahr. 80/400 az3
Breaker 12x60, Baigish 10x50

VaskoGM

Uh, hvala za podsecanje na proslogodisnji spektakl :)
Sjajno odradjeno!
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Yagodinac

Odlično... a pege su se pomerile onoliko - baš za mene neočekivano, nikad nisam ni razmišljao u tom pravcu.

Danijel

Prividno su se toliko pomaknule jer je grupa pjega dosta široka (dugačka) pa se lijevi i desni kraj grupe već na samom početku čini kao veliki pomak. Te mrlje treba skratiti za prirodnu dužinu grupe pjega pa se tada vidi da pomak nije toliki kakav nam prividno izgleda. Da je barem bila jedna pjega izdvojena, ona ne bi ostavila tako dugačak trag, no nije bilo izdvojene pjege. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

marino

Rekao bih ocekivano savrseno dobro odradjen posao, neocekivani slag nakon godinu dana
Cuj, od tebe cise ni ne ocekujemo nista manje od savrsenstva :)
Gledao sam filmic..da zaista ima smisla snimati  nastajanje, evoluciju i pomak pjega tijekom dana...ne bi covjek ocekivao takvu brzinu...
Vidulini Observatory

Danijel

Zato volim Sunce, uvijek nas nečime iznenadi, nikada nije isto i s njime nikada nisi na gubitku. Osim kad nema pjega. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Luger

I ja da pohvalim Danijelov rad i podsjecanje na tranzit Merkura. Lijepo si to sve skockao. :)

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT