• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

drajveri za ALL CCD5

Started by Djole, November 16, 2016, 10:41:14 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djole

pozdrav,
kupio sam novi laptop i na njemu instalirana Win 10-ka...Imam problem da nadjem drajvere za guiding kameru.Dosadašnji koji su radili na Win 7
ovde ne funkcionišu..Naime PHD prepoznaje kameru ali ne može da je konektuje, dok je windows uopšte ne vidi.
U pitanju je ALL CCD5 ( QHY5).Ako neko ima neki savet bio bih rad da poslušam..
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

VaskoGM

Mislim da nema pomoci jer imam QHY5V kamericu za gajding i kada sam je nabavio morao sam da instaliram Win7 na novi laptop i to samo zbog nje...
Izgleda da ne postoje drajveri koji rade na kasnijim verzijama Windowsa, ali neka potvrdi jos neko...
Moja je ova zelena i sa dodatnom oznakom - V.

Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

vlaiv

Najnoviji sa QHY sajta ne rade?
Koliko vidim ima drajver i update

Postoji 3 razlicita drajvera, mozda ce neki od njih da radi:
1. Redovan drajver
2. Windows WDM drajver - to je drajver kao za obicnu web kameru, znaci programi koji koriste webkamere mogu da koriste i ovu kameru sa ovim drajverom
3. ASCOM drajver (mislim da bi on trebalo da radi bez obzira na verziju windowsa)

Znaci treba videti koji od ovih drajvera moze da se instalira kako treba a onda izabrati odgovarajuci u PHD2
Znaci opcije bi bile:
QHY5 (redovan drajver odabran ako je uspesno instaliran)
WEBCAM (WDM) - za wdm drajver (upravo sam nasao na netu da su ljudi uspesno ovako instalirali za Windows8 gde su takodje imali problema)
ASCOM 5/6 - za ascom drajver
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Danijel

Moji svi kompjuteri rade na Win XP i s njima sve radi. Dakle, najbolje je da imaš namjenski kompjuter samo za astronomiju i na njemu drži samo ono što ti radi. Sve drugo drži na drugim kompjuterima. Dakle, ne trebaju ti Office, Win 10, Photoshop... Napravi si laptop samo za astronomiju bez dodatnih programa koji ti na njemu nisu neophodni i sve će ti raditi dugo i bez problema.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Djole

hvala na odgovorima i predlozima.. :)

problem je rešen instalacijom drajvera i update-a sa QHY5 sajta i ascom drajvera za QHY5 na kraju.. :) :) :)

hvala još jednom na savetima...
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

VaskoGM

Djole, koja je tacno tvoja kamera? Interesuje me ona slovna oznaka nakon QHY5...
Ja sam na Win8 isto to pokusavao sa update-om i ASCOM drajverom ali nisam imao uspeha  :(
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Djole

Vasko to je ALL CCD5 kamera, kupljena u teleskop centru a koristi drajvere od QHY5...
SW ED APO 80/600, HEQ5, ZWO ASI 290MC, QHY5 ,
Canon 7d

kruska

@ Danijel

ajde bar photoshop i office ... ccccc
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Danijel

To imam na glavnom kompjuteru, u kući, u zvjezdarnici su kompjuteri na kojima se nalazi samo ono što im treba za rad teleskopa. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT