• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Camera QHY 5-L II mono ili SynGuider

Started by dejravian, December 12, 2016, 12:52:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dejravian

 :) :) :) Mozda bih kupio ovu kameru QHY5-L za gajding , s obzirom da je u Italiji , ima li ko savet o ovoj kupovini :
1) mogu platiti preko Pay-Pala , Interesuje me , da li cu platiti carinu , i koliko bi ona otprilike iznosila sa shippingom https://www.telescopi-artesky.it/it/qhy-ccd/telecamere-astronomiche/422-camera-qhy-5-l-ii-mono.html
2) ili kupiti SynGuider u teleskop centar : http://www.teleskop.rs/teleskop/kamere/synguider\
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

vlaiv

Ukratko formula za novce je sledeca:

(cena_na_sajtu / (italijanska_stopa_pdv+1) + postarina) * 1.1 * 1.2 + par_stotina_dinara

Znaci ako im je recimo pdv 22% (koliko vidim po netu da je), formula bi bila

(239e / 1.22 + postarina) * 1.1 * 1.2

S tim da cenu bez pdv-a i postarinu placas odmah - onaj deo 239 / 1.22 + postarina
a ostalo u dinarima kad postar donese.

Sto se tice shipping cene, to ne znam, ne pise im na sajtu, pitanje je i da li salju van EU tj u Srbiju. Znam da neki prodavci jednostavno ne salju u Srbiju - recimo FLO iz UK nema opciju za ovamo.

Sto se tice cena shippinga, ja sam do sad naletao na sledeci raspon : 15e - 70e, i to ne u zavisnosti od tezine paketa, nego kako njima padne na pamet. Za isti proizvod sam negde nailazio na primer 25e a negde 65e :D, a cesto je shipping od dalje jeftiniji nego od blize - znaci nema logike, nego moras videti koliko traze na konkretnom sajtu.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

VaskoGM

Sto se tice SynGuider-a, mozda neko vec ima pa ti moze dati informaciju iz prve ruke koliko je dobar.
Medjutim kada sam resavao gajdovanje i istrazivao izmedju ostalog i o njemu, znam da mu je najveca zamerka bila premalen i nezgodan ekran...

Mislim da je SynGuider ok investicija ako nedostaje lap-top. Ali ako je tu i lap-top onda je sigurno bolje uloziti u dobru guide kameru sto ti i jeste opcija br. 1
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

dejravian

Hvala Vlaiv , Hvala Vasko , mislim da si u pravu Vasko, sa malim displejom je jako tesko raditi , imam cesti problem sa fokusom na Cannon Eos 350D mod , koji nema live view ...
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

VaskoGM

Primetio sam da su ti pojedine fotke van fokusa.
Ima li nacina za siguran fokus i bez live view? Meni pada na pamet da bi mozda najlakse i najbrze bilo uz pomoc Bahtinova i nekoliko probnih snimaka.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Yagodinac

...nekoliko probnih snimaka... heh...  :P
Petnaestak najmanje u proseku kod mene  ;D

Luger

December 13, 2016, 09:12:02 pm #6 Last Edit: December 13, 2016, 09:24:36 pm by Luger
Quote from: dejravian on December 12, 2016, 06:18:25 pm
Hvala Vlaiv , Hvala Vasko , mislim da si u pravu Vasko, sa malim displejom je jako tesko raditi , imam cesti problem sa fokusom na Cannon Eos 350D mod , koji nema live view ...


Dejraviane, resenje ti je APT  (APT - Astro Photography Tool). Rekao si mi da ne mozes da ga pokrenes da pravilno radi, teba samo malo vise da se potrudis. Sa 350D u APT ne mozes da koristis Live view, jer ga aparat nema, ali je fora sto odmah na ekranu imas sliku koju si snimio. U 2-3 koraka mozes doci do fokusa, prethodno izostri najbolje sto mozes, okini, i uz male korekcije, eto veselja.

dejravian

 :) :) :) Hvala Vasko , te bez fokusa su moji prvenci  :-\  ,  Napravio sam danas rucno bahtinovu masku , pre mesec dana sam narucio adapter  T2 ( Canon M48 za koma korektor ) u TC , nemaju na lageru , i mora da se ceka :-\ a prilikom izostravanja moram i naocare da koristim  8)
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55