• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sugestije i saveti za novi mount.

Started by StevanS, February 15, 2017, 10:31:00 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VaskoGM

O yeah!
Bas mi se dopada redizajn EQ-6.
Neka je sa srecom i nek je cvrsta ko stena!
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

StevanS

Maksutov 200mm fl 2500;
TS Photoline 80mm APO;
Bushnell 20-60x80 ED;
Nikon Astro Binocular 8x50;
Pentax 8x35ED;
EQ6R; EQ5; S.W. Advanturer

StevanS

Maksutov 200mm fl 2500;
TS Photoline 80mm APO;
Bushnell 20-60x80 ED;
Nikon Astro Binocular 8x50;
Pentax 8x35ED;
EQ6R; EQ5; S.W. Advanturer

StevanS

Sastavljen, učvršćen, doneo Maksu kad ono, cvrc. Na dovetail šini, postoje graničnici za mount ne širi od 3-1/2" oko 9cm. To bi pasovalo na EQ5 ali na 6-R ne može, jer je stopa duža i prima obe i Vixen i Losmandy širinu šine.
E tu smo sad zapeli i ne idemo dalje dok ne promenim šinu  ;D
A napolju lepo vreme, samo što kiša ne pada, haha. Nema veze, ima šta da se čita i upoznaje.
Sutra je sajam lova ribolova i kampovanja pa će doći i momci iz Teleskop Centra, možda imam sreće ako imaju da mi donesu jednu šinu.
Eto, to je bilo to.
Poslednji deo opreme je tu.
Još samo malo lepog vremena i odgovarajućeg tamnog neba, pa da testiramo opremu.
Na 2 sata vožnje imam lepo tamno nebo u Deliblatskoj peščari i na Dunavu kod Đerdapa, pa ako neko nema bolji predlog i iskustvo, palimo mašine i u potragu.
Maksutov 200mm fl 2500;
TS Photoline 80mm APO;
Bushnell 20-60x80 ED;
Nikon Astro Binocular 8x50;
Pentax 8x35ED;
EQ6R; EQ5; S.W. Advanturer

Maki

cestitke! vidim i pljuge isporucuju uz mount.  ;)
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/

dejravian

Cestitam za novu montazu , StevanS 🙂 . neznam da li ti odgovaraju ove sine , meni su ove visak , a dobio ih uz NEQ6 , 4,3cm sirina , 33,4 cm duzina
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

StevanS

Hvala za ponudu.
To je size Vixena, meni odgovarajući. Moji su prstenovi na 200mm razmaka (of početka 1 do kraja 2, moja plocica je original naki Vixen koji na mestima prstenova ima zadebljanje pa mi zato i ne odgovara) sa druge strane prstenova je rikohvat za nošenje teleskopa, pa pošto je malo teži, 14.2kg, ne bih širio razmak za dovetail i ostao bez rucke za nošenje)
Mogao bih tvoju da prilagodim, skratim i izbusim na meru, ali je grehota. Takve se sipke obicno ugradjuju na Newtone i S.C-ove, celom duzinom direktno na tubus bez prstenova, koliko sam ja video.
Poručio sam original size iz Deutchlandije i treba da stigne za par dana UPSom, nije skupa, 25Evra.
U P.R.C. je ista cena samo što putuje sa druge strane planete Zemlje pa stize za 20-40 dana.
Hvala lepo.
Danas sam uspeo na buvljaku da kupim štipaljke za akumulator sa kablicem i okruglom uticnicom kao na kolima, 500 RSD, i poručio iz WinWina akumulator 45Ah za 3,900 RSD.
Punjač za auto bateriju već imam odavno tako da sam skoro spreman ;0)
Maksutov 200mm fl 2500;
TS Photoline 80mm APO;
Bushnell 20-60x80 ED;
Nikon Astro Binocular 8x50;
Pentax 8x35ED;
EQ6R; EQ5; S.W. Advanturer

Yagodinac

Sve čestitke za montažu i da nam uskoro preneseš prve utiske. Ono što se šuška po stranim forumima je da bi R trebala da bude preciznija u praćenju.

Luger

Meni se pored svih unapredjenja poput redizajna, kaisa...mnogo svidja i rucka za nosenje. Prava stvar.
Neka je srecna i da dugo i dobro sluzi!