• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Meade LX 200 problem maticna ploca

Started by marino, October 12, 2017, 05:34:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

savjet i pomoc po ovom pitanju nagradjuemo mjenicom naplativom na marsu...salu na stranu...imamo problema sa dva meade lx 200 mounta...gotovo istovremeno na oba otkazalo spajanje mounta sa kompjuterom...sve je noramlno radilo sa hand kontrolerima...no kako nama za EXO i VSX treba munt spojen na komp to nije dovoljno...
popravljali sami, strojevi su bili na popravku u sloveniji...na kraju vise ne rade ni hand kontroleri a ni spajanje mounta sa komjuterima...gregor kaze ovako;

PROBLEM je sa spajanjem Meade LX200 Classic 12" i 10" na PC. Teleskop radi, radi i go-to na hand controleru, jedino se ne moze konektirati sa racunalom.
Provjerio sam sve kablove, Com port, konekcij, drivere, ascom drivere, itd.
Isporbao sam ASCOM 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.1, 6.2, 6.3.
Meade LX200 Classic drivere 5.05, Meade LX200GPS/R 5.00.
Maxim DL 4.62, 5.15..
Isprobaio sam i sa windowsima Xp SP3, .NET4.0, i na WIN10...
Maticna od meadea je verzija 3.34, hand controler isto.
Nisto od navedenog ne radi. Ne pada mi na pamet sto bi jos moglo biti u kLINCU a da nije elektronika montaze pokvarena.
Kod prijatelja u Slovenijej koji ima isto LX200 Classic sam namjestio sve bez problema sa istim driverima i istim stvarima.
Ako Imate kakvu ideju sto bi jos mogo pokusati da spojim teleskop sa kompjuterom bio bi jako zahvalan...


ILI ako netko moze, zna zeli da se poigra sa popravkom toga..ili neka STABILNA varijanta zamjenskog tipa na tim strojevima...

uglavnom mi  :'( :'( :'( od muke
Vidulini Observatory