Author Topic: Interesantni linkovi  (Read 3004 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline sarajevo

• Advanced Member
Re: Interesantni linkovi
« Reply #15 on: January 04, 2017, 12:04:34 pm »
Koja je najniža, a koja najveća moguća temperatura svemira, Zašto ne možemo rashladiti tijelo ispod apsolutne nule, ko trči gol oko Južnog pola i po čemu su zanimljivi Vodeni medvjedi...

https://alancatovic.wordpress.com/2017/01/04/od-apsolutne-nule-do-planck-ove-temperature/

Offline sarajevo

• Advanced Member
« Reply #16 on: January 16, 2017, 03:56:22 pm »
https://alancatovic.wordpress.com/2016/12/27/veza-izmedu-stecaka-i-neutronskih-zvijezda/

Malo sam obradio temu kolege Ilića, pa me zanimaju i vaša mišljenja.
Konkretno, zanima me kako tzo da niko u Evropi nije zabilježio ovu Supernovu?!? Pogotovo što se ona desila 12 dana prije raskola Crkve? Ima li neko više informacija o ovome?

Offline Ljubo

• Final Frontier member
« Reply #17 on: January 16, 2017, 06:45:14 pm »
Da probam ja. Ovako, na prvu, čini se da položaj M1 baš u toku jula mjeseca nije povoljan za posmatranje, jer je tada, praktično, cijelu noć ispod horizonta, za čitavu Evropu i Bliski Istok, dok je vjerovatno drugačija situacija za Kinu, te je stoga tamo i registrovana kao novi objekat.

Offline sarajevo

• Advanced Member
« Reply #18 on: January 17, 2017, 09:59:15 am »
da, praktično, vidjela se tek u jutarnjim satima. Ali bila je veoma svjetla, čudi me da niko ni slijedećih dana nije zabilježio ništa o tome. Nije moguće da niko nije ništa primjetio...

Offline Predrag

• Final Frontier member
    • SVEMIR
« Reply #19 on: January 17, 2017, 10:17:30 am »
Moram da citiram pravilnik, jer sam nekada na ovom forumu dobijao ukore i prekore zbog postavljanja linkova sa svog bloga. Ne bih da bude i ovde kao u politici da za jednog važi a za drugog ne važi pravilo:

Ukoliko je član foruma editor ili administrator nekog bloga ili sajta, očekujemo od njega da tu svoju stranicu na forumu AM-a ne deli na takav način što će postaviti link sa tog bloga ili sajta, već punu informaciju na AM-u. Puna informacija pretpostavlja da ta informacija poseduje tekst, slike i eventualnu multimediju kroz spoljne linkove pošto je attach-ovanje fajlova onemogućeno. Naravno, smislenost takvog objavljivanja sadržaja je na prvom mestu te se i dalje očekuje da sve tako postavljene teme budu u skladu sa pravilima i tematikom foruma.

http://forum.astronomija.org.rs/forum-astronomskog-magazina/pravilo-o-postavljanju-linkova/

Offline sarajevo

• Advanced Member
« Reply #20 on: January 18, 2017, 08:41:02 am »
nemam ja kad objavljivati po forumu, valja ubacivati slike i ostalo... bolje da onda i ne postavljam ništa

Offline Predrag

• Final Frontier member
    • SVEMIR
« Reply #21 on: January 18, 2017, 04:57:31 pm »
nemam ja kad objavljivati po forumu, valja ubacivati slike i ostalo... bolje da onda i ne postavljam ništa

Beše to i moja filozofija, ali pravila ispadoše pravila.

Offline sarajevo

• Advanced Member
« Reply #22 on: January 19, 2017, 09:55:52 am »
ne kontam kakve veze ima da li se objavi neki link ili ubaci tekst. Zar nije efikasnije da se stavi link, zašto ponavljati 2x istu stvar?

A vezano za ovu supernovu, malo sam još istraživao. Ispade i da su Anasazi i Mimbres plemena imali simbol ove supernove na nekim njihovim grnčarijama i kamenim zidovima. Dopunio sam tekst tim informacijama, ako nekoga zanima.

Offline Danijel

• Final Frontier member
  • CEO of research operations Apollo observatory
    • Zvjezdarnica
« Reply #23 on: January 19, 2017, 10:46:26 am »
Zato što kad staviš opis onoga što se nalazi na tom linku, forumska tražilica će pronaći taj post.
Ako staviš samo link i tekst koji ne opisuje šti je na linku, tražilica ga neće moći pronači i događaju se situacije da netko uzaludno traži post u kojemu se nalazi link na stranicu gdje se nalazi ono što mu treba, a ne može ga naći jer uz link nije bio opis sadržaja.
Eto zato.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Offline sarajevo

• Advanced Member
« Reply #24 on: January 19, 2017, 01:27:20 pm »
ok, ja obično stavim kratak opis teksta.

Offline spadej

• Elite Member
« Reply #25 on: January 19, 2017, 04:57:47 pm »
To je isto kao kad ti lekar u Domu zdravlja kaze od cega si bolestan, ali te za lecenje uputi na njegovu privatnu ordinaciju.

Alane, izuzetno postujem tvoj rad na popularizaciji nauke, i maksimalno te podrzavam u tome. Ovde se radi samo o pravilima ovog foruma, koje je Sekula tako lepo objasnio u temi Pravilo o postavljanju linkova.
SkyWatcher BD 150/750, EQ3 + PicGoto++
TS 10X50
Canon EOS1000d

Offline marino

• Elite Member
    • Vidulini Observatory
« Reply #26 on: January 19, 2017, 08:21:56 pm »
potpisujem sto je spadej rekao...i dodajem; sarajevo, iznimno doprinosis pisanjem tekstova popularizaciji i edukaciji svih nas! vrijedno i puno radis i na tome ti svaka cast!
Vidulini Observatory

Offline sarajevo

• Advanced Member
« Reply #27 on: January 27, 2017, 12:51:59 pm »
NOVI TEKST!

Slušajući kratko predavanje poznatog astrofizičara i popularizatora nauke Neil deGrasse Tysona pod nazivom “Stupid Design” došao sam na ideju da ga prilagodim, proširim i obogatim sa više informacija.

Dostasam se potrudio oko ovog teksta...
Očekujem komentare, kritike i sl...

https://alancatovic.wordpress.com/2017/01/27/neinteligentni-dizajn/