Astronomski kamp "Pod zvezdama" 2026

Započeo Astro_fun_times, Maj 04, 2026, 09:02:15 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Astro_fun_times

Pozdrav ljudi, obavestavam vas da je pocela organizacija ovogodisnjeg AK "Pod zvezdama" tako da spremite se i nadam se da se vidimo na kampu.
vise informacija na linku ispod
Astronomski kamp "Pod zvezdama"
SkyWatcher Quattro 150P ; Samyang 135mm F2; Lunt LS60THa; Rokinon 14mm F2.8; Canon 50mm F1.8
SkyWatcher HEQ5 Pro; SkyWatcher AZGTi
Touptek 2600M; Canon 600D(astromod)
Antlia LRGB V-Pro 36mm, Antlia 4.5nm EDGE 36mm; Astronomik 12nm Ha clipin
https://www.flickr.com/photos/198809289@N05/
https://www.akpodzvezdama.org/
Instagram: Astro_fun_times
Miloš

dragan1956

Nema informacija koje su bitne za starije ljude. Kako je organizovan život u kampu, toaleti, voda, struja,... Bilo je vrlo loših iskustava, kada su za oko dvesta do trista ljudi bila u funkciji dva toaleta (po jedan muški i ženski). To je više nego problematično, upotrebite matematiku :). Znam da su sredstva uvek bila problem, ali može se tražiti da se unapred plati, ne 1000rsd već 3-4000 i time obezbediti uslove, a to bi smanjilo broj onih koji ne dolaze zbog astronomije, već na jeftin interesantan kamp. Možda je to cnačin regrutacije mladih, ali je cena gubitak starijih.

areudeadyet

Mi stariji znamo kako, nadji orah i resio si problem :)

dragan1956

Mi iz srbije za to koristimo šljivu, a njih na Fruškoj gori nema... Tako se spaja "lepo i korisno", pod korisno mislim da se đubri šljiva, a lepo... pa za onoga ko je trpeo jeste lepo, za ostale, manje. Bez šale,  Fruška gora je puna naroda i nije red da se baš astronomi i nazovi astronomi (recimo ja) postave u jako loše sanitarne uslove. Kako rekoh, ili ograničenje broja ljudi, ili povećanje broja toaleta, ili i jedno i drugo. Ako treba platiti više i dobiti više, mislim da bi većina bila za to. Ili grešim?

Astro_fun_times

Ne sekirajte se, obezbeđena su četiri čista mobilna toaleta u hladovinu, neće biti gužve.
Što se tuševa tiče, biće tuš-šator kabine.

Kamp je namenjen promociji astronomije i mora se udovoljiti svima, koliko je to moguće.
Nije moguće tražiti previše novaca za učestvovanje jer bi onda veoma mali broj ljudi došao, a taj novac ne bi pokrio ni jedan toalet.

Uslovi su solidni. Na kampu se kampuje pa su i uslovi kamperski.

SkyWatcher Quattro 150P ; Samyang 135mm F2; Lunt LS60THa; Rokinon 14mm F2.8; Canon 50mm F1.8
SkyWatcher HEQ5 Pro; SkyWatcher AZGTi
Touptek 2600M; Canon 600D(astromod)
Antlia LRGB V-Pro 36mm, Antlia 4.5nm EDGE 36mm; Astronomik 12nm Ha clipin
https://www.flickr.com/photos/198809289@N05/
https://www.akpodzvezdama.org/
Instagram: Astro_fun_times
Miloš

goran.nikacevic

Dodao bih da je u blizini Letenke, na 5 min voznje, manastir Besenevo. U tom mestu oko manastira, Besenovacki Prnjavor, ima smestaja za iznajmiti. To je bas blizu, tako da eto i to pomenemo, mozda nekome odgovara.

Za nekoga ko dolazi iz nekog daljeg mesta ili je stariji, to je mozda korektna opcija, da covek ima normalan krevet i toalet, da se moze istusirati. Spavati 2 dana na kamperskim krevetima na naduvavanje je avantura za omladinu, nas starije ce to popricno kostati 🙂
SkyWatcher Draco 10, 250/1200 dobson Flex
SkyWatcher Heritage 130/650 dobson Flex

Astro_fun_times

Kad budemo imali "astronomski" budžet(he he), imaćemo, hotele, sve i svašta a za sada, ovo su mogućnosti kampa.
SkyWatcher Quattro 150P ; Samyang 135mm F2; Lunt LS60THa; Rokinon 14mm F2.8; Canon 50mm F1.8
SkyWatcher HEQ5 Pro; SkyWatcher AZGTi
Touptek 2600M; Canon 600D(astromod)
Antlia LRGB V-Pro 36mm, Antlia 4.5nm EDGE 36mm; Astronomik 12nm Ha clipin
https://www.flickr.com/photos/198809289@N05/
https://www.akpodzvezdama.org/
Instagram: Astro_fun_times
Miloš