Potrebna pomoc oko odluke za teleskop

Započeo Damir, juče u 12:07:58 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Astro_fun_times

"problem" je što smo svi formirali neka svoja mišljenja i precerencije i sad mi tebe ubeđujemo da je baš naše mišljenje najbolje 😂

Ima jos nešto, ako si u Bgd, na dso zaboravi.
Moraš ići van Bg-a ako mislis dso da gledas.
Iz Bg su ti dostupni mesec i planete a za to je maksutov 127mm mama.

Refraktor je odlicna opcija jer i na alt az i na eq pozicija okulara je na dobrom mestu, nema problema sa kolimacijom, iznesi i koristi

Za dso treba tamnije (ne mora mrkli mrak, ja sam sa bortle 5 posmatrao ponešto) nebo i 200mm njutn, jer ti treba "light bucket"

Ti si sad na početku i moras da kupiš nešto ozbiljnije, da kreneš, da naučiš sebe i sta ti hoces, onda ces saznati i sta ti treba.
A naravno, desice se greske u izboru, narocito na pocetku

Svakako, kamp ce ti otvoriti oci i pomoci da izaberes
SkyWatcher Quattro 150P ; Samyang 135mm F2; Lunt LS60THa; Rokinon 14mm F2.8; Canon 50mm F1.8
SkyWatcher HEQ5 Pro; SkyWatcher AZGTi
Touptek 2600M; Canon 600D(astromod)
Antlia LRGB V-Pro 36mm, Antlia 4.5nm EDGE 36mm; Astronomik 12nm Ha clipin
https://www.flickr.com/photos/198809289@N05/
https://www.akpodzvezdama.org/
Instagram: Astro_fun_times
Miloš