Seestar S30 Pro

Započeo Astro_fun_times, juče u 12:11:46 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

1 Član i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Yagodinac

Pogodio si suštinu, suočavanje sa problemima i rad na njihovom rešavanju.
Mi upravo to radimo da bismo dobili bolje astrofotke.
Mnogi drugi ljudi to ne žele da rade već žele instant rezultate. Moja keva je ćaletu dok su bili na faksu kupila Smenu 8 koja je bila najprostiji aparat u to vreme, nešto kao telefon danas. Pa ipak si imao nekakve parametre da podešavaš, da fokusiraš, da zabrljaš... Dakle njima je Smena donela mnogo sreće i radosti, iako je realno smešno jednostavna u odnosu na skalamerije koje npr ja danas koristim. A pazi, mogla je za slične ili malo veće pare da mu kupi i neki ruski manuelni srednji format, koji su uvek bili skoro pa džabe, pa da se napravi čitava nauka oko upotrebe toga.
Danas čovek samo pritisne kružić na fonu i to je ispunjenje stogodišnjih fotografskih snova čovečanstva. To su generacije čekale. E sad smo na pragu da to isto više ili manje dobijemo i u astrofotografiji.