• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Scopium kamera

Started by Grof Bronza, July 23, 2012, 12:38:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Grof Bronza

imam problem sa ovom kamerom... imam windows 7 na racunaru i kada sam instalirao drajvere za ovu kameru ona nece da radi iako pise da je sve instalirano kako treba i da je kamera "ready to use"... ni AmCap i SharpCap je ne vide. da li je neko imao slican problem i da li neko zna kako ovo da se prevazidje? hvala na odgovoru

gile.ms

Da li imaš TV tjuner karticu možda?
Kod mnogih ljudi se često desi da na primer skajp umesto slike sa kamere sagovorniku prosledi sliku nekog TV kanala...
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Grof Bronza

nemam :( ne znam sta da radim... u "device menager-u" pise da je sve u redu i da "device works properly" a SharpCap i AmCap kazu da kamere nema.....

karlos

Ja nemam iskustva sa tom kamerom, ali je moj predlog da je testiraš na drugom računaru.Probaj je na računaru
sa XP windows,probaj i na računaru sa windows 7. Obrati pažnju na drajvere koje imaš ,da li su namenjeni za
32 bit-ni ili 64 bit-ni windows.Najčešće se javlja problem sa drajverima.Redje bude problem nedostatak plugina i
raznih programa za podršku u samom windowsu.

Grof Bronza

na racunaru sa XP-om radi ali taj racunar je toliko star da ne moze da pokrece teleskop i kameru istovremeno... :s na disku sam dobio drajvere za win 7, instalirao, sve ok a ne radi... ne znam zaista...

gile.ms

probaj da isključiš kameru, deinstaliraš drajvere, pa onda kad uključiš kameru da sačekaš da proba windows 7 sam sa neta da pokupi drajvere...
nisam veliki optimista da će da upali, ali ništa ne košta da probaš...
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Luger

Ako imas instaliranu neku drugu web kameru,probaj da deinstaliras njene drajvere.Ja sam imao instalirane 2 kamere, neki Genius i neki SP. SP nije dao da Toucam radi, tj, prodje instalacija,ali video programi je ne vide.
Moje iskustvo.Sto rece gile.ms, nista ne kosta da probas.

karlos

Po tome što si napisao,zaključuje se da je kamera ispravna .Definitivno problem sa drajverima ili samim windowsom.
Testiraj na drugom računaru sa win 7 instaliranim na njemu ,recimo kod komšinice  ;)
To će ti pomoći da znaš šta da radiš dalje.Možda  je vreme za novu instalaciju windowsa ??
Isto tako se slažem da možda postoji sukob ,ako imaš 2 kamere instalirane i zakačene na računar .
Jesi probao da postaviš kameru na neki drugi usb konektor ,osim na tom na kome je sada ??

Grof Bronza

hvala vam ljudi.... izgleda da je urodilo plodom. sve sam bio probao. I drugi komp, i USB Hub, i instalacija novog sistema i nista. medjutim kada sam kopao po internetu i hvatao se za bilo kakvu slamku, naleteo sam na neki madjarski sajt gde se pominje ova kamera. sreca u google translate sto prevodi stranicu (makar i onako jadno). Tu sam pronasao novije drajvere za win 7, skinuo ih, medjutim program je poceo da registruje kameru ali je prijavljivao neku novu gresku i nije hteo da pusti sliku. onda sam izvadio kameru, ponovo je ubacio i onda je windows sve sam odradio i slika se pojavila. Tj defokusirana slika koja reaguje na promenu svetla kako pomeram kameru. za sada funkcionise. Sutra ima testiranje. videcemo kako ce da ispadne sve do kraja. :) hvala vam jos jednom svima :)

karlos

Bravo !!

Koliko se sećam ,usb kamere se uglavnom instaliraju tako što se prvo instalira drajver i eventualno prateći
softver ,pa tek onda se uključi usb kabli od kamere u računar. Ako  uradiš obratno ,hoće da dođe
do sličnih problema kao kod tebe . Čekamo test večeras !  ;D