• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Wide field astrofotografija

Started by Stojanov, December 02, 2009, 12:08:03 am

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Vidi, možda si u pravu, možda može biti korisno - samo vremenom sam ja stekao impresiju da nije nešto korisno tj ja ne bih iz exifa mogao ništa pametno da zaključim. A uvek imaš exif na Flickr-u, ovo što je kod mene zapisano 30sec je izuzetak u inače tačnom tumačenju exifa od strane Flickr-a. Izuzetak su dakle stekirane fotke (startrails i klasične teleskopske astrofotke) za koje Flickr (a ni Photoshop) ne daje kumulativno izlaganje.
Meni je exif u fotografiji uvek bio kao ono pitanje kad klinac pita ćaleta "je li, u kojoj brzini sad voziš", nemam pojma u kojoj brzini (mada je sad automatik  ;D ), vozim u onoj u kojoj treba, gledaš obrtaje i to je to. U tom smislu na aparatu gledam histogram i na osnovu toga uglavnom se čovek odluči za neko podešavanje.

Astro_fun_times

Ajde malo se potrudi pa napisi ili bar copy/paste, za ljude kojima znaci ili koji bi da pokupe neke trikove od tebe🤣
SkyWatcher Quattro 150P
SkyWatcher HEQ5 Pro
ZWO ASI533MC Pro; Canon 600D (astromod); ASI120MM guidecam
Optolong L-eXtreme; Svbony UV/IR; Askar D2

Yagodinac

Obećavam, napisaću uskoro detaljan post na blogu ali nemam vreme danas; već sam pisao o startrails tutorial ali pre deset godina. Biće i ovde copy/paste. Inače nema tu nekih posebnih trikova, a ja sam vala uvek raspoložen da o trikovima filozofiram na forumima do besvesti.