• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Novi podforumi i razdvajanje postojecih

Started by sale11472, June 07, 2007, 03:20:57 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sale11472

June 07, 2007, 03:20:57 am Last Edit: June 07, 2007, 03:28:04 am by sale11472
Nesto se razmisljam, imam utisak da bi forumu dobro doslo malo preuredjenje. Konkretno mislim da bi trebalo razdvojiti teme Osmatranja i Oprema u zasebne podforume, ovako mi deluje malo kofuzno kada trazim nesto o "alatu" moram da prelistam poprilicno tema o osmatranjima i obrnuto. Ne znam koliko je problem razdvojiti podforume ili ubaciti par novih ali bi bilo lepo.

Voleo bih da cujem sta drugi misle o tome i mozda da daju svoje predloge.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D


Sich

Napravicemo neku diskusiju (moderatorsku) pa cemo videti na cemu smo.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Svasta bi se moglo razdvojiiti samo se plasim da ce tek onda
nastati zbrka na forumu jer se i sada cesto nepostuju teme topika
koje bi trebale da budu u odredenim segmentima Foruma.
Ali ako bi postupno nesto dodalo odnosno razdvajalo i ako
bi to bilo primeceno kao korisno i napredno onda iako se ja nista nepitam
samo napred ako je to izvodljivo.
Mnogi forumasi su cesto hteli nesto da pitaju ili o necemu da raspravljaju 
a nisu znali gde bi bilo najpogodnije da postave topik i o tome
treba dobro razmisliti.
Trebali bi se o ovome ukljuciti svi aktivni forumasi da daju svoje predloge
ili eventualno svoje negodovanje ITD.
Ali sve zavisi i od toga dali na forumu vlada demokratsko,hijerarhisko ili
veliko bratovsko vladanje.

sale11472

Ehh pazi moglo bi to da se iskomplikuje i usitni u sitna crevca ali mislim da bi to bilo ipak kontraproduktivno za ovako mali forum, ali sa druge strane misli i da bi razdvajanje posmatranja i opreme u zasebne podforume moglo  imati pozitivnog efekta narocito ako bi se iskusniji clanovi privoleli da ubace svoje osmatracke izvestaje, pa onda da se ubace zanimljivi "zadaci" za pocetnike ... OK, OK znam da sad polako preterujem  ;D
Mozda ubaciti jos neku opste naucnu temu i to bi bilo to za pocetak. Dakle baby steps ;)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Maxscope

Protiv....
Osmatranje se vrsi opremom.
Pored toga postoji jedan mozda veci razlog zasto nema potrebe na ovom forumu razdvajati opremu od osmatranja.
Procitaj Slavkov topik "388"..

sale11472

June 15, 2007, 10:44:07 am #6 Last Edit: June 15, 2007, 10:54:45 am by sale11472
OK kapiram, mada oprema je toliko bitna u celoj stvari da ce se manje vise provlaciti kroz svaku temu ali i dalje mislim da bi razdvajanje ove dve teme dovelo do bolje preglednosti i lakseg nalazenja interesantnih stvari (eto ja kad god udjem u taj topik zaglavim sa citanjem o opremi  ::) )

Sto se tice pomenute teme "388" nisam siguran da bi ova promena na bilo koji nacin izmenila posecenost i aktivnosti foruma. Ali kao sto bih rekao iskusniji clanovi bi mogli da povremeno ubace izvestaje sa svojih osmatranja ;D Milsim pisao bih i ja takve stvari ali ne verujem da bi to bilo preterano interesanto. Zamisli da napisem izvestaj o sinocnjem (u pokusaju) osmatranju:
Dakle izneo sam Frenkija i montirao dvogled, prvo sam ga usmerio ka Veneri ali ona i nije neki prizor u dvogledu 10x50 vidi se samo malo sjajnija tacka. Onda sam probao Saturn tu vec nisam siguran da li je isti izgledao pomalo izduzen zbog prstenova ili kome u dvogledu. Posle toga sam se odlucio za Jupiter, to je vec bilo interesantije posto su se pored njega videle sitne tackice Galilejevih satelita,  Taman kada sam se spremao da uzivam u pogledu izasao je komsija raspalio rostilj i upalio reflektore u dvoristu, posto su poceli da mu pristizu gosti, e tu sam vec odustao, rastavio skalameriju, seo za racunar i posetio forum ;D

Ne deluje bas inspirativno ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mmilan

Otvorena su tri nova foruma, neke teme su vec prebacene. Ako imate primedbe za prebacene teme ili smatrate da neku temu treba prebaciti u drugi forum, obrisati, editovati ili bilo sta drugo koristite dugme "Prijavi uredniku" (donji desni ugao svagog posta).

Takodje, kad primetite slicne teme obavestite urednike da bi se slicne teme spojile zbog lakseg snalazenja i pracenja foruma.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

sale11472

OK pomak u pozitivnom smeru cak mislim da ce ovo olaksati posao urednicima posto sad bar imaju mesta gde da prebacuju odredjene teme. U svakom slucaju videcemo kao ce sve da funkcionise.....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

flintviking

Ja ne mogu nekako da se naviknem na ovaj novi raspored, nekako mi onaj podrum ... ne uklapa mi se ,.... mada ima svoju svrhu

mmilan

Ne znam da li ste primetili ali na dnu naslovne strane postoji link: Pogledajte najsvežije poruke na forumu Kad kliknete, dobijete stranicu sa spiskom i sadrzajem poslednjih 100 postova na forumu. Osim toga, imate i opciju Prikaži nepročitane poruke od moje poslednje posete na vrhu strane, ime kaze cemu sluzi.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

flintviking

Ja sam sve to video, ali meni je lepse ovako, kada sam ovde, pogledam natenane, sve sto me zanima...
mislim da clanovi foruma treba da budu ovde, a posetioci koji su samo gosti da to citaju eventualno...
no, ko kako voli...