• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Crveno nebo sinoć...

Started by Nebo, December 29, 2007, 01:29:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nebo

Zasto, je nebo sinoć i prethodnu noć, bilo izrazitno narandzaste boje, te je i vidljivost bila velika (Kanjiža)?

Bas sam radoznala u vezi ove detalja oko ove pojave, a ni jedno javno glasilo nije nista objavilo o ovom fenomenu....

Molim vas za komentar...nadam se da sam postavila pitanje na pravom mestu, i nadam se skorom odgovoru.

NASA


Nebo

bilo je i oblacno, izmedju ostalog, ali ovo je druga noc, da je nebo, sa naglaskom na severnu stranu NARANDZASTO, ravnomerne boje. Nisam jedina, koja cudila ovome, a posebno se se primecivalo u neosvetljenom delu grada, (sto je i logicno)

mravic

Da se nije otvorio neki trzni centar severno od tebe pa se vidi svetlosno zagadjenje?
I dali si sigurna da je to sever a ne zapad. ::)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Nebo

hvala na svim ovim iscrpnim i kreativnim odgovorima, na ovom forumu sam ipak ocekivala neki ozbiljniji odgovor...ovi gore vredjaju moj nivo inteligencije, a i nisam od juce....hvala svakome na trudu

mravic

Ja se izvinjavam ako nekome vredjam inteligenciju, ali nista namerno.
Nema sta da svetli crveno ili narandzasto na severu, osim onoga sto sam ja spomenuo. Aurora borealis se nije videla tih dana jer sunce nije imalo nikakve aktivnosti. A verovatno se i ne moze videti kada je oblacno.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Obersturmfuehrer

najverovatnije su u pitanju bili oblaci stratusi, koji imaju osobinu da rasipaju svetlost....i da "svetle" bas tako crveno-narandzasto.

mravic

Kod mene nocu na istoku vidi svetlosno zagadjenje Novog sada i to prilicno visoko iako sam udaljen oko 40Km i to bas tako narandzasto.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NASA

nemoj da se trudis da odgovaras tacnim odgovorom-ona je ocekivala nesto slozenija kao-Mars se priblizio previse Suncu pa je Sunce zapalilo Mars i onda nas sad Mars osvetljava crvenom bojom :o ;D ;D

stameni

Ih, nemojte odmah zavitlavati novu korisnicu :(

I meni se katkad desi da u Beogradu vidim takvo narandžasto nebo, u sred noći; a poslednji put negde oko tog intervala koji Nebo pominje (hm, sad je jasno i zašto je taj username izabrala :)

Nisam imao pravo objašnjenje pojave, pa ću verovati Obersturmfuehreru na reč :)

A ti, Nebo, dobrodošla :)

Kizza

Draga "Nebo" evo saljem ti originalni zalazak Sunca od pre tri nedelje,mozda je to objasnjenje ???
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SUPERHEROJ

Nebo ima cudnu boju nocu {ponekad} jos od 1999.god, ili preciznije posle bomardovanja, bar sam ja tako zapazio.

NASA

January 04, 2008, 12:05:45 am #12 Last Edit: January 04, 2008, 12:33:10 am by NASA
hahahahhahahahahhahahaha=ajde ljudi molim vas...jos od 1999 :o ;D ;D ;D hahahhahahaha
evo sad bi zamolio moderatora da zakljuca temu-bruka ovaj sajt i forum

Obersturmfuehrer

Quote from: SUPERHEROJ on January 03, 2008, 09:33:24 pm
Nebo ima cudnu boju nocu {ponekad} jos od 1999.god, ili preciznije posle bomardovanja, bar sam ja tako zapazio.


vala, pogresno si zapazio :)
tacno je da se nato razbacivao sa raznim "spravama" za kontrolu oblacnosti, ali ovakve price pre spadaju u domen paranoje....
nemoj samo da spomenes oluju koja se desila letos sa milion munja, a bez kapi kise....slicna stvar se desila i u leto 1999, ali to ipak spada u normalne ali neobicne pojave.....

@Kizza
u ovoj tvojoj slici nema niceg neobicnog, najobicniji kumulusi obasjani suncem koje zalazi....

Igrutin

A sta se meni desilo a verovatno je i vam pre otprilike verovatno mesec dana jedan dan tako oko 15h izaasao sam napolje kad ono sve zuto,ja sam se samo zapita da li sam lud ali mi je i majka rekla da je nebo zuto...
Ja mislim da je sve to zbog ovih dosadnih izbora pa je bog rezio malo da nam pozuti nebo ili tako nesto,salim se.Verovatno je neki od elemenata u atmosferi bio izrazeniji tj. njegova koncentracija je bila uvecana, pa je sve to proizroovalo tu pojavu.To je naj logicnije objasnjenje...

Moze da se pita jedna po strucnija osoba od mene,ako neko ima zelju da sazna...