• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Stari Durbin

Started by Dr.Zoidberg, July 25, 2006, 01:49:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dr.Zoidberg

Ja sam sa tavana skinuo jedan stari durbin sa oznakom 33T20x50 [to bi trebalo da je zoom 33T20] a model je na izvlacenje kao piratski...
nego nemoze da se pricvrsti na foto-stativ a nemam nista kako bi ga montirao na neku montazu... plz pomagajte

Dr.Zoidberg

eee... i da sta sve sa njim mogu da gledam ? ja sam gledao mesec,jupiter,veneru i jos ponesto ali mi se cini da je jupiter mnogo mali :P [mada se vide sateliti barem dva komada]

Dr.Zoidberg

Yeeez niko nece da mi pomogne  :?

Maxscope

Evo ja cu da ti pomognem.
Vrati ti lepo taj durbin na tavan.............................
Cak i ako ga nekako postavis na foto-stativ, sva tri objekta koja ces sa njime videti si vec i sam nabrojao. Mozes eventualno dodati i cetvrti..... Saturn, ali tesko da ces videti Saturnov prsten sa tim durbinom.
Prema tome, ostavi piratski durbin Jack Sparrow-u da osmatra pucinu, a ti nabavi jedan solidan dvogled 7 x 50 ili jos bolje 10 x 50 i sa njime osmatraj nebo......................

Dr.Zoidberg

Oky
as u say captan Black Beard  8)

nego ovo sam pitao jer trenutno nisam pri parama pa mi ovo izgledalo kao jedino resenje  :)  thx anyway
P.S. kolko bi kostao tako neki dvogled polovan ?

gucic

20-30 EUR. Moze i jeftinije. Zavisi kako ti upadne. Treba da pazis sta kupujes jer optika moze biti rastelovana zbog udaraca, padova, a i fabricki.
Sigurno moze za manje pare da se nabavi neki dvogled slabije optike koji ce, opet, da sluzi. Ako nikada neces biti pri parama...:)

stefan

koliko je otprilike star taj durbin?