• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kupujem Teleskop

Started by darko76, October 13, 2012, 08:32:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

darko76

Pozdrav dragi prijatelji,

Pratim ovaj forum vec odavno, evo dosao je i red da Vam se i pridruzim.

Naime kupio bih teleskop, nemam bas mnogo novca, a zelja za astronomijom je prevelika:)U obzir dolze Reflektori pa za pocetak moze sa ogledalima 76mm (ako ne nadjem nista bolje jer nemam puno novca, a pozeljno barem 114 i malo vise), u obzir dolaze ATM-ovi ili teleskopi bez montaze, pa bih napravio dobson montazu. Sve u svemu jeftinije varijante, koje bih kasnije nadogradjivao po potrebi. Cak ako neko ima da ponudi i neko ogledalo dobro bi doslo.

Inace se bavim izradom internet sajtova, specijalizovao sam se za internet prodavnice, pa ako je neko zainteresovan mozemo i napraviti neku kompezaciju:)

Hvala unapred na Vasim ponudama

Darko

SW BD 200/1000 EQ5 <br />Super UW 6mm 66° <br />GSO SP 25 mm <br />GSO ED Barlow 3x <br />Plossl 4,6,10,15,25,30 <br /><br>ED okulari 2.3, 3.8 i 12.3 <br />Meade ETX70 <br />Spiegel 153/1300 EQ2</br> <br />Dvogled TSO 9/60</br>

Kenza

Cao Darko! Sve zavisi koliko si spreman da potrosis. Verovatno si vec video da imam u ponudi ETX 125/1900mm sa dodatnom opremom. Ako nisi, pogledaj. Mozda ti se svidi. Pozdrav!
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

darko76

Iskreno mi se svidja :) Al mi je previse za moj budzet, zato sam i nabrojao varijante koje dolaze u obzir sa nizim cenama. Mozda neki drugi put.

Uglavnom hvala na ponudi
SW BD 200/1000 EQ5 <br />Super UW 6mm 66° <br />GSO SP 25 mm <br />GSO ED Barlow 3x <br />Plossl 4,6,10,15,25,30 <br /><br>ED okulari 2.3, 3.8 i 12.3 <br />Meade ETX70 <br />Spiegel 153/1300 EQ2</br> <br />Dvogled TSO 9/60</br>

mravic

Imas li neki link uradjenog sajta da mi posaljes na PM da vidim kako to izgleda?
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Damjan

Pozdrav,

Da li si ti Darko koji na Limundu prodaje teleskop 114/900? Zasto bi kupovao 76mm (pritom kazes da je budzet problem) i u isto vreme prodavao 114mm?

Kenza

Quote from: darko76 on October 13, 2012, 11:22:54 pm
Iskreno mi se svidja :) Al mi je previse za moj budzet, zato sam i nabrojao varijante koje dolaze u obzir sa nizim cenama. Mozda neki drugi put.

Uglavnom hvala na ponudi
Cao! Ne znam da li si video ali spustio sam cenu poprilicno za onaj ETX. Poz!
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

darko76

Do sada mi se samo zena mesala u budzet i pitala me sto i zasto nesto kupujem, evo sad moram da se pravdam i jos nekome. Zar to sta zelim da kupim i sta prodajem ne treba da ostane moja licna stvar? A posto sam ovako javno pitan, onda moram javno i da odgovorim, jer ce neko pomisliti svasta.

Mada mislim da ce imati ljudi koji ce me i razumeti.

E pa ovako moji astronomski prijatelji. Zelja za astronomijom mi je prevelika,  kao i kod vecine Vas, a ostalih faktora ponestaje. Eto ostvario sam san kupio sam teleskop 114/900 na kreditnu karticu, e al se to supruzi nije svidelo, i logicno imamo 200 precih stvari u zivotu (pokvario nam se frizider...), isto se ova moja kupovina nije svidela ni tasti (gde ces da drzis taj teleskop, zar nije trebalo kupiti krompir...), e onda sam ja primoran da prodam ovaj teleskop, i da sve zadovoljim u ovom nizu: tastu sa krompirom i prostorom u stanu, suprugu sa popravkom frizidera, a ide joj i rodjendan skorije, eto i mene mozda sa nekim mnooogo jeftinijim teleskopom (mini dobson) cisto da ponekad zadovoljim dusu makar posmatrajuci mesec.  Eto zato se ovaj 114/900 nasao na licitaciji na limundu, a ostala je potraznja za nekim jeftinijim teleskopom.

E prijatelju nadam se da ti je sve sada jasno i da ces sledeci put se nekome obrais preko PP poruka ako ti bas nesto nije jasno, a ne ovako da primoras nekog da se pravda.

Hvala na razumevanju.
SW BD 200/1000 EQ5 <br />Super UW 6mm 66° <br />GSO SP 25 mm <br />GSO ED Barlow 3x <br />Plossl 4,6,10,15,25,30 <br /><br>ED okulari 2.3, 3.8 i 12.3 <br />Meade ETX70 <br />Spiegel 153/1300 EQ2</br> <br />Dvogled TSO 9/60</br>

Neno


Damjan

Darko,

Izvini, nije mi to bila namera. Video sam teleskop na limundu i dopao mi se po toj ceni, ali sam postao sumnjicav kada sam video da ga prodajes a u isto vreme kupujes slican, sto je, moras priznati, malo nelogicno.

Ono mi je zapravo bio prvi post na forumu i zao mi je to je tako izgledalo, izvinjavam se jos jednom. Note to self: koristi privatne poruke.

Nadam se da ces uklopiti neki fin teleskop u budzet i resiti se taste  ;)

Sve najbolje!

kruska

zakljucak:
svako ko prodaje teleskop, montazu ili neku astro-opremu mora da objasni zasto mu je tasta prigovorila da mu oprema zauzima mesto u spajzu.

;)
8)
>:(

dovoljna je tuga sto mora da prodaje teleskop

Sekula

Zadnjih pet poruka nema nikakve veze sa započetom temom. Umesto da se tema nastavi sa onim čemu je namenjena, a to su konkretne ponude, postavljaju se pitanja koja se tiču postiranja na drugim sajtovima, motivaciji zašto se to čini, da bi na kraju došlo do priče iz privatnog života koja je i trebala da ostane na ličnom planu bez potrebe da se bilo kome drugom polažu računi.

Svaka poruka nadalje neka budu ponude i predlozi za nabavku. Ništa drugo, jer ćemo da brišemo i opominjemo. Thnx.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

darko76

Izvinjavam se moderatorima foruma. Malo smo odlutali od teme, alu u sustini smo se i malo zabavili:)

Damjane, prihvatam izvinjenje i ne ljutim se. Nadam se da niko nije pomislio da se ljutim, malo sam i ja otisao u salu.
U sustini je to, imam teleskop na prodaju, a treba mi nesto manje tj jeftinije. Naravno moze i zamena.

Posto licitacija na limundu istice veceras, ako neko ima nesto da pita vezano za teleskop 114/900 na raspolaganju sam

Pozdrav svima, i jos jedno izvinjenje moderatorima na skretanju sa teme.
SW BD 200/1000 EQ5 <br />Super UW 6mm 66° <br />GSO SP 25 mm <br />GSO ED Barlow 3x <br />Plossl 4,6,10,15,25,30 <br /><br>ED okulari 2.3, 3.8 i 12.3 <br />Meade ETX70 <br />Spiegel 153/1300 EQ2</br> <br />Dvogled TSO 9/60</br>