• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Saturn od 18.06.2013

Started by gilecais, June 20, 2013, 11:03:15 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Pozdrav svima na forumu.Eto posle skoro 9 meseci neaktivnosti na polju astronomije saljem slike Saturna sta sam snimio 18.06.2013 god.Imao sam nekih problema sa montazom teleskopa pa me je mrzelo da ih odklonim i eto najzad sve funkcionise.
Snimano je kroz moju stalnu postavku a to je:C-8 na vilastoj montazi kroz barlow 2x i okular GL 15 mm na foto aparat Canon A-560 u video modu.odradio sam 21 seriju od neki 3100fr. pa do 4000fr.Slike prilazem iz serije 14 koja je nesto kraca.Obrada je radjena uRegi 6 te ACD 10.Nebo je bilo vrlo ocajno.Homogena tanka izmaglica visoko koja je postala sve neprovidnija te sam na kraju zavrsio sa radom.Eto toliko pa pozdrav ljudi od Gileta.

mravic

Uh, predivno. oštro, savršeno.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gilecais


Luger


johnny984

Svaka čast, odlične fotke!
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

        Bravo! Dobre slike ,jasne, ostre.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

gilecais

Ljudi radujem se tome da Vam se svidjaju.

lajosk


Laci

Bravo Gile! Lep, oštar Saturn, s obzirom na okolnosti, i više nego dobar!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

vasja

Wow! Svaka čast! Savršene slike Saturna. Vrhunska obrada!
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Sima_Strahota

Mene je sad sramota da okacim ovo moje, ali ajde, posto je prvi, neka ga.

...

johnny984

Svaki sledeći će biti bolji, a od nečega mora da se krene, znam jer sam i ja tu negde.

Kako si slikao/snimao? Interesuje me čisto komparacije radi, pošto su nam slike tu negde po kvalitetu  :) 
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Sima_Strahota

Sto li sam postovao ovde...Izvinjavam se autoru, moderatori mogu da premeste ovu poruku gde treba...

Slikao sam kroz 130/900, barlow 2x, nikon aw100 sa optickim zumom 3x.

Video je oko 3 minuta, 1920x1080 na 30fps.
...

johnny984

Aha, znači snimao si bez okulara, ja sam mislio da je možda afokalno pošto sam ja tako. Imam nekoliko pitanja, pa bolje da otvorim novu temu da se ne mešamo čoveku ovde  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Sima_Strahota

Ne ,ne, sa okularom sam snimao.
...