• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Letenka 2006.

Started by gucic, July 16, 2006, 10:24:23 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sasa

1. Dobro bi bilo Gugi da malo dezuras kraj teleskopa i pokazujes ljudima zanimljive objekte. Desavalo se proslih godina da neki ljudi prvi put gledaju kroz teleskop a ne znaju sta bi da gledaju. Posle 10 minuta gledanja zvezda prodje ih volja.

2. Danas se telefonom javio Z. Knezevic i potvrdio dolazak. Postoji mogucnost da dovede jos jednog kolegu, astrofizicara.

3. Cirkovic je javio da ima zdravstvenih problema, ali da je verovatnoca da dodje 75%.

Dakle, ako bude kako se nadamo - pripremite pitanja!

4. Plan je da se sva predavanja, a i druga zbivanja snime.

5. Ako bude suncano drzite se senke. I ponesite neke pomade protiv Sunca. Prosle godine zadnjeg dana je bilo bas opako.

Sich

Inace, moze se na Letenku doci vec u cetvrtak jer ce biti tamo raje i tad. Oni najzagrizeniji niti hoce kuci kad se zavrsi kamp, a pre kampa hoce da zauzmu najboja mesta pa su stoga tamo vec od danas.

Pa, ako neko zeli vec od cetvrtka je party na letenci
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

gucic

Quote from: "Sich"Oni najzagrizeniji niti hoce kuci kad se zavrsi kamp, a pre kampa hoce da zauzmu najboja mesta pa su stoga tamo vec od danas.


ooo da...
mi stizemo predvece. Makedonci isto tako.


Ne zaboravite svi da ponesete neku kremu za suncanje jer je UV index visok i ne dajte da vas prijatan i svez vazduh prevari.

mravic

Ja cu tamo da budem vec oko pola cetiri , danas.
Vidimo se...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

Ilija Bakic je danas javio da ne moze da dodje na kamp. Steta.

plandor

Zelim vam lep provod. Mozda se vidimo sledece godine. Eh, kako ste me samo navukli... :)


Skyw@lker

Quote from: "plandor"Zelim vam lep provod. Mozda se vidimo sledece godine. Eh, kako ste me samo navukli... :)


Slazem se i meni je zao sto nisam mogao da odem...  :( U svakom slucaju svima lep provod zelim pa se vidimo iduce godine!
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Gugi

8) Imam CAST da vam prvi vrlo UKRATKO progovorim kako je bilo na Letenci 2006!

O YES-USPJELO JE!

- smi smo se ugodno smjestili
- vrijeme nas je posluzilo
- mnostvo ljudi je pohodilo kamp
- sreli smo stare poznanike, upoznali nove
- snimila nas lokalna TV
- podeljene su nagrade!
- i big boss Sasa je zadovoljan!!!

Obimniji izvjestaj-VRLO USKORO (sa fotkama)!

CAOOOS!!! :)

mravic

Stigao i ja sa Letenke pre pola sata i donosim sve najbolje utiske sa kampa. Cuo sam se nekoliko puta sa Galaktikom preko sms-a. On je na Goliji.
Slike ce da budu najverovatnije jos danas na www.astronomija.co.rs
I ja kao i Gugi sam sreo skoro sve astronomske prijatelje koje sam znao i upoznao ih dosta novih.
Bilo nas je preko 100, 120 neznam dali je neko prebrojao sve ucesnike.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

Bice slika, ali sutra (tj. danas).

Relja

Quote from: "Sasa"Bice slika, ali sutra (tj. danas).


Evo za one koji baš ne mogu da čekaju. Iako je galerija orijentisana ka članovima "Photon Tide" koji su bili tamo, ima i lepih slika Letenke, teleskopa , šatora i tako toga.

http://www.photontide.org/galerija/categories.php?cat_id=27

Bobo

Ja sam Saši već poslao izvještaj, a moje fotke će nadam se biti skenirane već danas. Doduše, samo ih je 11 komada, ali to je tako kad slikaš sa srednjeformatnim aparatom ;)

Sasa

Prvi izvestaj je objavljen (by Bobo) http://www.astronomija.co.rs/razno/osmatranja/letenka2006/izvestaji/stromar/stromar.htm

Sutra ide Gugijev izvestaj, a cekam i Jankove slike. Zapravo, malo je ljudi i poslalo svoje snimke. Verovatno zato sto ih ima toliko da ce ih poslati na CDu...

Evo u medjuvremenu SMS izvestaja sa Golije od Galakstike
http://www.astronomija.co.rs/razno/ad/rudjer/skola2006/izvestaji.htm

Sasa

Evo ukratko i neke statistike:
Bilo je puno ljudi. Andjelka koja vrsi analizu kaze da ih je bilo 150, ali to je jos uvek samo procena.

Bila je, sem ovih nasih, jedna Kanadjanka, jedan Amerikanac i jedan Japanac. Zatim 4 dr nauke, vise predavanja, jedan kviz, nekoliko takmicenja, oko 7 vrsta postera, razglednica.... Snimljeno je vise gigabajtova fotografija.... Nemanja je okupio drustvo i izazvao na mec klince koji su u naselju trenirali kosarku. Kosarkasi su pobedili astronome sa jedno 200 koseva razlike:o) Itd.