• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Smak svijeta 2012.

Started by Bobo, April 28, 2008, 02:48:54 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

Sinoc je u emisiji "kljuc" na RTS-u nas fizicar (ne znam mu ime) ukratko objasnio koliko je u stvari smesna ta prica o smaku sveta. Inace je on clan srpskog tima koji radi na LHC eksperimentu!
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

sale11472

Quote from: Stojanov on September 23, 2008, 02:16:01 pm
Primecujem da na Forumu ima sve manje ASTRONOMIJE, one prave. Ajde, ko je isao na posmatranje, ko je sta snimao, ko pravi teleskop, ko je posetio neku opservatoriju?


Vala kakvo je vreme ovih dana niko ništa nije ni posmatrao ni slikao a bome mene mrzi ne da radim na ogledalu već i da budem budan ;D Čak sam prekinuo i odmor zbog kiše  >:( ....
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

mmilan

Eh da mi je bar 1 evro za svaki smak sveta koji smo preziveli :D
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Bobo

Quote from: Stojanov on September 23, 2008, 02:16:01 pm
I ja se pitam dokle. Pa dokle ce dodavati  mirodjije u supi koja treba da dize adrenalin.


Eh, dokle. Dok se netko od astronoma, ili barem zaljubljenika u znanost i astronomiju ne odluči za popularizaciju tih tema u javnosti. Dok ovaku ljudi čuče po forumima i gunđaju, ljudi će slušati bombastične izjave o smakovima svijeta umjesto o ljepotama astronomije i novim znanstvenim dostignućima.

U to ime sam napisao i jedan post o LHC-u i crnim rupama:

http://www.astrobobo.net/?p=127

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT


stameni

Quote from: stameni on September 23, 2008, 12:20:57 pm
Hm, ako je ovo Slobodan Đorđević koga sam imao čast da lično upoznam, prilično bih se zabrinuo...


Edit: Nije bilo lepo od mene što nisam napisao neki detalj... Elem, Slobodana Đorđevića upoznao sam ranije dok je radio u Vojno-tehničkom institutu u Žarkovu (deo Beograda). Koliko sam ja opazio, reč je o vrednom i radnom čoveku, veoma poštovanom među svojim kolegama, koji je imao raznih interesantnih ideja i teorija. (One teorije koje sam čuo od njega deluju WOW!, još samo ako "rade"; a za to nisam stručan da procenjujem i ocenjujem.)

Ne verujem da sam ja lično naklonjen teorijama katastrofe, zavere i sl, ali me (površno) poznanstvo sa Đorđevićem sada ostavlja nešto neodlučnim i malčice zabrinutim.

bapabrapa

September 24, 2008, 07:21:23 pm #52 Last Edit: September 24, 2008, 07:28:06 pm by bapabrapa
Koliko sam razumeo teorija Slobodana Djordjevica nije ni 'smak sveta' ni 'sudnji dan' vec se naslanja na teoriju naseg velikana Milutina Milanovica o uslovljavanju ledenih doba promenom magnetnih polova. On je (S.D.) nekom "matematikom" dosao do datuma 12.12.2012. kao kriticnog dana kada bi trebalo da polovi zamene mesta sto bi prouzrokovalo tektonske poremecaje. Znam za sigurno da geofizicari ozbiljno razmatraju Milanovicevu teoriju ali ne znam otkud S.Djordjevicu hrabrost da se vezuje za odredjeni datum? :-\

sale11472

Tja smak sveta me nikada nije niti će me ikada plašiti....
Uostalom to je događaj koji bi rešio sve moje probleme i to na trajnoj bazi......OK rešio bi SVE probleme na trajnoj bazi ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

bapabrapa

'Koliki sam baksuz smak sveta bi bio samo privremeno resenje...' ;D rece neko...

Kizza

Danas me je moj kolega na poslu pitao da li ce smak Sveta biti 2012 godine i sta Ja mislim o tome?Bilo mi je potrebno 23 minute da tacno izracunam datum,metodu drzim u tajnosti, i dosao sam do podatka da ce se to desiti za 5327 godina !Zato molim pokoljenja koja ce doci nakon nas da obrate paznju i nesto ucine da spasu covecanstvo! :o :o :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo najnovije mape Ugljen dioxida na Zemlji.Cini mi se da se koncentracija povecava  :o
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

c1k4_ml3kc3

Смак света је заправо погрешно преведен. Односи се на ''крај ере''.
Наравно, увек ће бити људи који ће веровати у све и свашта...

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo nove brige  ??? Nedostaju mi godišnja doba  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?