• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

TELESKOP CENTAR u BEOGRADU

Started by lajosk, October 03, 2009, 10:29:10 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

stameni

Na žalost, neće biti mnogo sličica sa dana otvaranja (tj. prvog radnog dana), ali ću bar napisati kraći tekst.

A kada je reč o nalaženju radnje, malko je zaguljeno, mada je radnja u širem centru Beograda. Dragan Radmilović (na FAMA-i sa korisničkim imenom treger), jedan njegov prijatelj i ja smo obilazili okolo-naokolo, pa u krug ;) Reče Milan da će postaviti pano na ulici, pa će valjda biti lakše.

Ukratko, ako krenete od Mostarske petlje Bulevarom vojvode Putnika, ući ćete u Ulicu kneza Miloša. Prva ulica koju presečete biće Drinska, a druga Durmitorska. Dakle, ako ste išli ovim putem, treba da skrenete u jednu malu bočnu ulicu, normalnu na samu Durmitorsku. Ima dve bočne ulice, i obe nose naziv Durmitorska, samo je jedna valjda 3A, i ta je desno, a ta vam ne treba, već vam treba leva. Nakon desetak metara naići ćete na advokatsku kancelariju i -- tu ste: ulaz u radnju je paralelan toj uličici, tj. samo skrenete malo udesno ;)

E, sad, ono što mene zbunjuje je da je na slici na sajtu AM-a radnja označena kao da je sa druge strane Ulice kneza Miloša. Ne bi trebalo da je tako, ali bi bilo dobro da neko ko bolje poznaje "topologiju" Beograda da stručnije mišljenje.

Inače, još uvek se ljudi (Lajoš, Žolt i Milan) uhodavaju, dajte im malo vremena da sve postave da bude tiptop :)

sale11472

Quote from: stameni on October 09, 2009, 12:49:58 pm
...Reče Milan da će postaviti pano na ulici, pa će valjda biti lakše.


Neće ili ako hoće skloniće ga brže nego što ga je postavio to u BG KOŠTAAAA.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

spadej

u Durmitorskoj 2 nalazi se Tehnomanija. Oni imaju toliko panoa i reklama da ih svako moze naci. A gde je broj 2 tu je i 3.

stameni

Eh, mi izbrojasmo tri "Tehnomanije" u okolini :) Ne, malo je teže da se nađe, ali -- da poradimo na problemu.

Ono što mi što skorije treba je radno vreme u BG, da bih ubacio u članak.

spadej

Quote from: stameni on October 06, 2009, 09:44:45 pm
Dolazim neizostavno, očekujte za koji dan tekst :) Slike će, međutim, morati neko drugi da odradi, nemam digitalac :(


Stameni, imam par komada relativno novih digitalaca... ako si zaintersovan... bilo bi vrlo povoljno. Skupljam pare za micro stage adapter.

stameni

Na svoju i tvoju žalost, ne planiram kupovinu digitalca u skorije vreme :(

kruska

de uslikajte radnju i okolnu ulicu  i postavite na sajt

milan

ja sam bio u teleskop centru i kupio skywatcher 114/900
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

cola

Cestitamo!!
Nadamo se da ce ti lepo sluziti!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

milan

HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le