• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li ste 100% sigurni da vi postojite...

Started by Inica, March 24, 2005, 04:55:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Inica

 Definitivno i jeste, STOJICU...  Mozda je ipak bolje da smiris zivce, jer ces opet pred svima zapoceti svadju... :P  

vanillasky

   :unsure: :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :(  :unsure:  

Inica

 Sta mislite, sta je prvenstveno razlog straha ljudi od onoga sto ga okruzuje? Od svemira, nepogoda... Jel to neki iskonski strah?  :huh:  

TenMonGaKuSha

 Strah od nepoznatog, povrede, smrti...

Inica

 Ej...
Vjerovatno znas onu pricu o murasakiju, kome je otac jos dok je bio mali govorio da ako zeli da bude savrsen majstor, treba da prestane da se plasi smrti... :huh:
Kasnije je to uspio i postigao je svoj cilj...
DA li mi to mozemo?

tachion

 tachion is bak

kako vas ne boli mozak od ovoga?

ko je zatvorio onaj poll za star trek

nego,
u kom ste fazonu
cemu filozofiranje tipa "kako smo nastali,ko nas je stvorio,kuda idemo,kako nastaje strah..."


pogledajte epizodu vojadzera "The Thaw" da vidite koji je smisao straha
..
da na kraju nestane.
mene je bolela glava of filozofiranja,ali kada uvidis da od toga nema nicega,onda ti je sve jasno.
znaci,nice,hese,spoenhauer,kant,sve su to prevaranti
dostojevski kaze " trazite Boga kroz rad!" ,znaci tu su odgovori.
poenta svega je unutrasnji mir i ciste misli.



Inica

 Inace... vrlo interesantno misljenje...:)))
OK... ti shvatas ovo kao nesto kako ti hoces... Ma jel molim te...
Meni ne pada na pamat da trazim boga kroz rad, jer ga tamo neces naci...
A opet... Strah nikad necemo moci da iskorenimo... niti ijedno nase osjecanje... Nijesmo sposobni za to... :lol:  

luna

 Strah je vrlo zanimljiva tema-to je jedno  od osnovnih ljudskih pokretaca.Cini mi se da je uvek strah od nepoznatog :unsure: Ako se malo potrudimo da predmet naseg straha upoznamo, verovatno cemo ga se osloboditi.(tako sam ja prevazisla strah od pauka :P )Postoje ,grubo receno ,dve vrste ljudi- oni koji beze od svojih strahova i oni koji se sa njima suocavaju.Mi svi ovde pripadamo toj drugoj vrsti ljudi jer se suocavamo odnosno pokusavamo da upoznamo najveci strah covecanstva.Ja sam jednu moju prijateljicu ubedjivala da procita nesto iz astronomije,ona me je odbila sa obrazlozenjem da bi se jos vise plasila ako bi nesto vise znala o tome :blink: To je ta druga vrsta ljudi.

Volim da filozofiram :rolleyes:  :wub:

Inica

 To je bas cool... Naravno da ako se suocimo sa strahom, bice lakse da se prevazidje... Ali je sustina da on tu postoji... Pa sve pokusavao da svaki strah koji osecas iskorijenis... Ostaje onaj iskonski... Strah s kojim smo se i rodili... :P  

luna

 Pa mozda i ne trebamo da ga iskorenimo,mozda je strah dobar za nas jer nas pokrece da israzujemo :D  

bodza

 
QUOTE (Djorvoz @ 25. Mar. 2005., 13:14)
Ljudi će postati bogovi to je sasvim izvesno. [/quote]
Ako si se salio - vrlo duhovito :D .
Ako si bio ozbiljan, ne daj Boze da dozivim taj dan - pa sa ovoliko malo mozga i morala koje danas ljudi imaju taj svet bi se zvao pakao

Miranda

QUOTE (luna @ 14. Apr. 2005., 00:09)
Pa mozda i ne trebamo da ga iskorenimo,mozda je strah dobar za nas jer nas pokrece da israzujemo :D [/quote]
Slazem se.....ne treba pokusavati da se strah iskoreni jer je to NEMOGUCE....Nismomi roboti...

tachion

 sto nebi ljudi postali bogovi,jednoga trenutka? zar to nije cilj religije(hriscanstva)?
to nije pitanje morala i telesne cistoce,casti,nego vere i smirenja.
svetost nije fizioloska kategorija.
ovo niposto ne znaci gordost ili izjednacavanje sa Bogom,zna se ko je ko u hijerarhiji.ali Bog upravo poziva ljude da postanu kao on.

strah jeste prirodan,ali vremenom i on se moze iskoreniti.

alo bre,nema filosofiranja. B)
sto se nebi trazio Bog(Istina,pravda,odgovori,mir,znanje,ljubav) kroz rad?

vanillasky

  Izgleda se sve zavrsava sa onim sto je Inica rekla
  'ili sam samo leptir koji veselo leti..'

Inica

QUOTE (tachion @ 22. Apr. 2005., 23:09)
sto nebi ljudi postali bogovi,jednoga trenutka? zar to nije cilj religije(hriscanstva)?
to nije pitanje morala i telesne cistoce,casti,nego vere i smirenja.
svetost nije fizioloska kategorija.
ovo niposto ne znaci gordost ili izjednacavanje sa Bogom,zna se ko je ko u hijerarhiji.ali Bog upravo poziva ljude da postanu kao on.

strah jeste prirodan,ali vremenom i on se moze iskoreniti.

alo bre,nema filosofiranja. B)
sto se nebi trazio Bog(Istina,pravda,odgovori,mir,znanje,ljubav) kroz rad? [/quote]
E ja koliko znam, cilj pravoslavne vjere nije da ljudi postanu bogovi... NIIIIKAKO...
Bog od nas samo trazi da se pokajemo za sve grijehove, da zivimo u miru, itd...
Ukoliko zivis "po svim zapovjestima", vjerujes, molis se itd. vaskrsnes. Ako ne, vec si cinio zla onda odes u nistavilo.

I Bog se ne trazi kroz rad.
I Bog se ne trazi kroz rad.
I Bog se ne trazi kroz rad, niti se uopste Bog trazi. U svakom od nas postoji nada, postoji lubav, postoji sreca. To je ono za cijim uzdizanjem trebamo da tezimo. Ne zelim da budem pateticna, ali tako je. Mozda ne kapirate, al sto cu?
A kad to postignes(uzdizannje istinske srece itd), onda osjecas prisustvo Bozije.

Nije Bog ono cime vam se cini.