• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Galaksija bez zvezda

Started by Sich, February 23, 2005, 10:19:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

 Cudni su ovi dani.
U jatu u Devici, nasem komsijskom, otkrivena galaksija preko radio teleskopa. Ono sto je najcudnije nema vidljivih zvezda!!?? Sastoji se od tamne materije. Ime joj je VIRGOHI21 i rotira kao prava galaksija, ali brzinama koje mogu bti objasljene samo ogromnim kolicinama tamne materije. A jos jednom da napisem, nisu uocene zvezde u njoj.

Poslednjih 56 godina je proucavan ovaj objekati odbacivane su sve ostakle mogucnosti, a tek sad je objavljen rad.

Nedostatk yveyda se moze objasniti malom gustinom pri kojoj nema formiranja zvezda, a masa galaksije je 100 miliona masa sunca, sto je 1/1000 mase Mlecnog puta

Heh, da prebacimo zvezde sa pinka tamo? nama ce biti lakse bez njih, a jedna galaksija ce dobiti zvezde :)

e da, link je ovde
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

 Cudni su ovi dani.
U jatu u Devici, nasem komsijskom, otkrivena galaksija preko radio teleskopa. Ono sto je najcudnije nema vidljivih zvezda!!?? Sastoji se od tamne materije. Ime joj je VIRGOHI21 i rotira kao prava galaksija, ali brzinama koje mogu bti objasljene samo ogromnim kolicinama tamne materije. A jos jednom da napisem, nisu uocene zvezde u njoj.

Poslednjih 56 godina je proucavan ovaj objekati odbacivane su sve ostakle mogucnosti, a tek sad je objavljen rad.

Nedostatk yveyda se moze objasniti malom gustinom pri kojoj nema formiranja zvezda, a masa galaksije je 100 miliona masa sunca, sto je 1/1000 mase Mlecnog puta

Heh, da prebacimo zvezde sa pinka tamo? nama ce biti lakse bez njih, a jedna galaksija ce dobiti zvezde :)

e da, link je ovde
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

luna

 Pa pre bi te pinkove zvezde mogle da predstavljaju tamnu materiju nego zvezde :D  

luna

 To su crne rupe nase kulture  

Sich

 Cek, cek, cek. U ovoj drzavi postoji kultura!!?? Wow :D

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

luna

 Sto si pesimista ,pa valjda smo mi kulturni :D  

Djorvoz

 Sve sto razbija monotoniju je dobro (ako se iskljuce extremni slucajevi) :)  

vanillasky


Joca

QUOTE (luna @ 23. Feb. 2005., 22:28)
Sto si pesimista ,pa valjda smo mi kulturni :D [/quote]
Da, stvarno neznam zasto su ljudi pesimisti, mi smo uvek bili naj kulturniji od sve dece..

Inica

 Ej... da te pitam Sichu...
Da ti nijesi onaj Bojan iz Petnice? Cula sam da si isao u Visanjsku skolu(ako se tako kaze). Kakvi su petnicarski profani... sta sve treba da te prime na proljecni... ;)