• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Okultacija Venere Mesecom

Started by gucic, June 18, 2007, 10:11:39 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


drago

Naravno,ovakav spektakl se ne sme propustiti,samo da nas vreme posluzi.Juce sam,cisto radi probe, proverio poziciju Venere oko 17h- vidi se i golim okom bez ikakvih problema (lakse nego Mesec  ;))
Takahashi FC 100DC
SW 12" Flextube dobsonian
Intes Micro MN66

Dušan

PAZNJA! PAZNJA! :D

Venera na manje od jedan stepen od Meseca!  ;D

Stojanov

Dusane, voz je vec prosao...   ;)  Kod mene su oblaci okultirali druge (oblake ) !

vmiro

Kako sam se ispalio, mislio sam da je kasnije... :(
Moracu ipak da uslikam nesto...

Stojanov

Nebo se smilovalo na mene tako da sam u 22h10' gledao lep prelet ISS-a . Jupiter se pojavio iznad planina , gledam na opremu koju sam spremio za okultaciju pa da ne propadne trud ...

vmiro

Ne uspjedoh da slikam ni mjesec i veneru...al sam uslikao zato nesto drugo, sto i nema mnogo veze sa astronomijom al ima recimo veze sa prirodom, evolucijom...




Voli decko da se slika, sta da se radi :)

Dušan

Quote from: Stojanov on June 18, 2007, 08:35:31 pm
Dusane, voz je vec prosao...   ;)  Kod mene su oblaci okultirali druge (oblake ) !


Ja sam istripovao da je kasnije...  :-[

flintviking



SrdjanP

Quote from: vmiro on June 18, 2007, 10:56:32 pm
Voli decko da se slika, sta da se radi


Zar ovo nije zenka?

Lepe slike.


flintviking

Puknucu od muke, od mene ne moze ni amater da bude,...

drago

Kako je samo bilo dramaticno!!I bolje sto se ova okultacija dogodila za vreme dana-opste je poznato da je Venera najbolja za posmatranje danju.
Kada je nastupio treci kontakt-uh,ode srce u pete!!! Vise smo vizuelno posmatrali ali evo i nekih snimaka nastalih neposredno nakon okultacije.Vise u izvestaju za AM koji je poslat.....

Snimci nastali sa GSO 250/1250(EQ6 pracenje),okular 30mm i digitalac Canon Ixus400





Takahashi FC 100DC
SW 12" Flextube dobsonian
Intes Micro MN66

Toma B

Bravo!
Odlicne slike!
Nazalost juce nisam bio u prilici da fotografisem...predvece sam samo pogledao dvogledom.... :(

Stojanov

Drago:
QuoteKako je samo bilo dramaticno!!


Fotografije za pohvalu! Tako rade pravi amateri astronomi!