• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Power Tank za motore i kameru?

Started by milos.p, May 05, 2011, 01:05:30 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kruska

uglavnom svaki izlaz iz upaljaca koji ide  do potrosaca ima u sebi osigurac jedan mi je crkao dok sam prckao oko gps uredjaja ali se sve to da zameniti
svakako nije zgoreg dati 100 din za deset malih osiguraca oje ce te menjati ako nesto krene po zlu
ja bih i vlagu usmatrao takoodjer opasnom narocito za laptop a i ostale instalacije
sve u svemu razumemo se . kratak spoj je najopasniji ;D

kruska

da  i ovo
postupati prema uputstvu proizvodjaca powertanka
gleati da nikad nije prazan nego ga uvek odmah dopuniti
i izbegavati cuvanje na hladnim i vlaznim mestima
naravno zbog kondenzacije  i gubitka sposobnosti to ce ipak bolje objasniti neko malo strucniji
ovde nisu u pitanju natrijum i kalijum jon sto je recimo mnogo vaznije  yagodincu ;D ....

Sekula

Koliko mi je poznato, mislim da u ulaznim utičnicama trebaju da budu mali cevasti osigurači koji su promenljivi. Takodje i invertor za punjenje laptopa ima osigurač koji je identičan auto P osiguraču. Što se tiče power tanka on mora full da bude napunjen. Mislim da nije dobro skroz isprazniti ga. Za laptop baterije pravilo je da ih je najoptimalnije dopunjavati kada su na 40 % punjivosti.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

milos.p

Auuuu, na kraju ispade ozbiljna stvar!

Quote from: Sekula on May 08, 2011, 02:01:55 pm
Quote from: mravic on May 08, 2011, 11:16:55 am
Ja koristim 400W pretvarač 12 na 220 i sasvim odlično radi na auto akumulator. Čak smo kačili i dva teleskopa, dve montaže dva lap topa i sve ostalo što ide pride i držalo je celu noć odlično i nisu se primećivali simptomi slabljenja ili opadanja napona mada su pretvarači oni najjeftiniji od 2500 dinara.
Ovi power tankovi su mi bili dobri ali nedovoljni za celonoćno snimanje, o lap topu da ne govorim, on je radio na svoju bateriju. Da ne govorim da mi je power tank crkao posle godinu dana...dok auto akumulator radi još dan danas...


Onda barem napiši koji akumulator koristiš tj sa kojim specifikacijama? Verovatno si kupio i onaj punjač akumulatora? Znam da neki koriste i bateriju za ups.


Interesuje me na koji način se može upotrijebiti baterija od UPS-a, ili možda cijeli UPS?

Ljubo

QuoteInteresuje me na koji način se može upotrijebiti baterija od UPS-a, ili možda cijeli UPS?


Pretpostavljam da te to zanima kako bi koristio i laptop u kombinaciji s kamerom i montazom za snimanje. Ukratko: Odustani. CCD kamera je znacajan potrošac, laptop naravno takodje, a montaza i ne toliko puno (ako se ne koristi mnogo opcija Go-To pri vecim brzinama). To sve cini da UPS nece drzati dugo (s druge strane, za DSLR astrofotografiju vjerovatno hoce, jer su tamo potrošaci dosta manji).

Po kapacitetu (koji je najvazniji) i kvalitetu, izvori od 12 volti rangiraju se za astro-foto ovako:

1) auto-akumulator (mogu i veci od njega, ali nema potrebe)
2) marinska baterija (teško se nalazi, ali je veoma pouzdana!)
3) PowerTank (mana mu je što se i ovi jaci, od 17Ah, mogu koristiti pri CCD snimanju najviše 5-6 sati - ali nekima je i to dosta, ili ponesu dodatno napajanje ;) )

Ostali prenosivi izvori imaju više mana nego koristi u CCD astrofotografiji, pa nisu često praktikovani.


milos.p