• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

[AM] JESMO LI SAMI?

Started by RSS, August 28, 2008, 11:48:45 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RSS

JESMO LI SAMI?
       


Još jedan članak na večnu temu, ovog puta iz pera Z. Živkovića.
       

http://www.astronomija.co.rs/teorije/aliens/Jesmo_li_sami/Jesmo_li_sami.htm
       

TenMon

Veoma zanimljiv tekst. Ali mislim da ona analogija sa mravima nije bas najsrecnije izabrana, jer pusto ostrvo na kom oni zive nije zatvoren sistem, dok planete (ako zanemarimo gotovo neverovatnu ideju panspermije) a narocito galaksije to jesu. Drugim recima, svi mravi na Zemlji su rodjaci.  ;)

Kizza

Slazem se da je tekst odlican ali cini mi se da matematikom ne mozemo resiti ovo pitanje "Da li smo sami?".
Voleo bih da nam se g.Zivkovic pridruzi u komentarima i da mi odgovori na pitanje,verujem da to sve zanima,ZASTO LJUDI TOLKO ULAZU U ASTRONOMIJU I KOSMONAUTIKU?Verujem da i mala deca znaju koliko je to skupo i kolka su to sredstva i da bi tolika pare bilo bolje uloziti za sprecavanje siromastva ,bolesti,energiju itd.Napmenu bih da kod vecine  naroda na svim kontinentima postoji bar jedna prica o Bogovima koji su dosli sa neba,negde cak i spominju metalne brodove,te da su otisli i da ce se vratiti!Da li svesni ili nesvesno saljuci signale u Svemir mi njih zovemo?Zasto su i gde poslati Vojadzeri?Sta osluskuje Radioastronomija?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?