• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Chat na forumu!

Started by eyej, November 21, 2005, 01:41:28 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sashastar

Znam da ste u frci ali da li ce chat biti ove godine.

Skyw@lker

"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

stefan

Steta sto nisam zadrzao autorska prava za chat

astromilke

Hoce neko sad, kad ste se tako lepo napili bez mene da kaze sta se desava sa chatom - kako napreduje itd.?
SW Newton 76/900
EOS 1200D

NemanjaM

Pade mi na pamet jedna stvar:

Mogli bismo, dok se na forumu ne otvori neki poseban irc kanal, da chatujemo preko drugih programcica.

Upravo se radi o tome da svako moze da otvori svoj chat kanal preko manje vise bilo kog irc servera, ali da bi drugi mogli da mu pristupe moraju koristiti programe za irc chatovanje (naprimer mIRC).

To funkionise veoma jednostavno. Ja se recimo konektujem na neki irc server, i tamo preko mirca otvorim kanal za chatovanje - AMforum ili nesto slicno. Svi drugi koji hoce da chatuju na istom, povezu se na isti server i izaberu isti kanal (AMforum).

Chatovanje preko sajta funkcionise na isti nacin, stim sto se na taj kanal ne povezujete preko vaseg programa, nego mu pristupate direktno preko sajta (inace je daleko brze koriscenjem mIRC i slicnih programcica).

Ukoliko se masi svidja ideja, ostaje samo da se dogovorimo kada bismo chatovali, preko kog servera i kako da nazovemo kanal! (U iscekivanju chata na forumu).

                                                 N

astromilke

Sve je to ok sto se tice mIRC-a ali je sve to nesigurno, pogotovu ako se soba napravi na nekom popularnom irc serveru (serbiancafe, krstarica) gde je puno malih hakercica koji su zeljni napada na sve zivo oko njih!

Ja sam juce nasao jedan sajt gde postoji chat koji je uradjen u flashu (cini mi se) i stvarno je sajber izgleda (mislim da je hrvatski) i solidno je efikasan i pregledan. Chat kroz browser je nesto sto bi preporucio administratorima - jeste da je malo sporije (sto je zanemarljivo) od nekog irc programa ali je daleko sigurnije!

P.S. Link za ovaj hrvatski chat cu staviti u toku dana!
SW Newton 76/900
EOS 1200D

NemanjaM

Ok, slazem se, ali nisam ni imao nameru praviti sobu na nekom serveru gde ukupno ima 4 sobe. Pa naravno onda da peta privlaci paznju hakera i dokonih dosada...

Meni je u glavi bio freenode, efnet ili sl., koji imaju po 10000 soba i gde nas niko nece dirati u nasoj...

                                                             N

astromilke

SW Newton 76/900
EOS 1200D

astromilke

QuoteMeni je u glavi bio freenode, efnet ili sl., koji imaju po 10000 soba i gde nas niko nece dirati u nasoj...


Pretpostavljam da su dostupni preko browsera?
SW Newton 76/900
EOS 1200D

NemanjaM

Uh... Nisam siguran da li su dostupni preko browsera (tj ukoliko bi napravio sobu nisam siguran da bi neko mogao da pristupi preko browsera), ali mi sada pade na pamet da Rudjer na svom sajtu (adrb.org) ima chat na freenode serveru na kanalu #adrb, pa u krajnju ruku mozemo i tamo...

Naravno, napominjem da je cela ova prica, prica o privremenom resenju dok se ne uspostavi chat ovde na sajtu...

wexy

Erm, koliko ja vidim ovde nikako da doÄ'e do dogovora.

Ja predlažem da neko od administratora sam odluči koji server, ime kanala i postavi informacije o tome ovde. Uostalom ne znam o kakvom privremenom reÅ¡enju pričate, postoje dve mogućnosti ili će "Astronomija" da digne svoj IRC server ili ćemo da se okupljamo na nekom drugom. PoÅ¡to su Å¡anse za ovo prvo jako male, jednostavno postavite java applet na sajt koji vodi na odreÄ'eni IRC server i kanal i gotovo. Na primer: http://www.pjirc.com/downloads.php. Ostali koji ne žele preko browsera na IRC (jako nepraktično ako mene pitate) imaju slobodu da se kače iz nekog programa koji izaberu. Ja lično na imitacije IRC-a u flash-u nemam nameru da dolazim :)

Šest meseci se vodi rasprava o nečemu skroz jednostavnom..

stefan

Zato sto ovaj topic treba da bude o chatu a oni pricaju o pivu.

stefan

Napravio sam stranicu,kome da saljem?

Sich

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

stefan