• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

barndoor tracker

Started by hori58, December 18, 2011, 09:15:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

Ja ne vidim Horijeve slike iz procesa gradnje Barndor Trackera ?! Brisao sam kukije,probao vise browser-a,nema pa nema.Zato bih zamolio Hori58 (ili nekog drugog clana koji ih je,eventualno sacuvao)  da ih ponovo objavi u temi,jer ovako odlicna tema gubi smisao .
Boka,slike su odlicne,svaka cast!

boka

Hvala Luger cekam sledecu vedru noc da probam fotografirati na iso 1600 da vidim sta ce onda da se pojavi na konacnoj slici... pozz

boka

Zravo:) eto ja nekako sam uspeo da motorizujem moju barn door mehaniku , nije stepper motor nego obican mali iz video rikordera motor koji sluzi za vadjenje kasete... napravio sam prvu orion fotografiju  126minuta expozicije ima .slika je radjena na 55mm i expozicije su trajale 30s. Apropo da li neko zna gde ima za kupiti zakanon aparate SHOOT da mogu raditi duze expozicije:) ova slika isto ima svetlosno zagadjenje koje neznam da otklonim sa slike:(.... evo slike
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sekula

Quote from: boka on February 01, 2012, 06:35:41 pm
Zravo:) eto ja nekako sam uspeo da motorizujem moju barn door mehaniku , nije stepper motor nego obican mali iz video rikordera motor koji sluzi za vadjenje kasete... napravio sam prvu orion fotografiju  126minuta expozicije ima .slika je radjena na 55mm i expozicije su trajale 30s. Apropo da li neko zna gde ima za kupiti zakanon aparate SHOOT da mogu raditi duze expozicije:) ova slika isto ima svetlosno zagadjenje koje neznam da otklonim sa slike:(.... evo slike
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Odlično Boka, trud jako dobar i nagradjen lepotom zimskog neba. Evo jednog momka koji je to radio onako kao video tutorial (znanje engleskog potrebno):

http://www.youtube.com/watch?v=215Il8MWRIc

Što se tiče okidača za Canon postoje dva tipa, pitanje je samo za koji fotoaparat? Naravno, wifi otpadaju u startu za duge expozicije preko bulbb opcije. Da ne bih reklamirao mnogo druge prodavce, evo linka od prijatelja zvanog Google:

http://www.google.rs/#sclient=psy-ab&hl=sr&site=&source=hp&q=%C5%BEi%C4%8Dani+okida%C4%8D+za+canon&psj=1&oq=%C5%BEi%C4%8Dani+okida%C4%8D+za+canon&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=4779l10993l0l11270l22l22l0l16l16l0l350l1459l0.3.1.2l6l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=240236de836d6ba7&biw=1024&bih=486

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Jaro


boka

Zdravo :) hvala vam momci na informacijama puno ste mi pomogli :)

boka

zdravo:) auuu treba ce mi 100 godina da svatim kako IRIS funkcionise:(

Luger

Sto se tice zicanog okidaca,ja sam ga,za moj Pentax K100D, sam napravio.Ukoliko ti lemiljenje nije problem,mozesto da uradis za 15 min i uz neznatan trosak.
S tim sto moras proveriti da li shema odgovara za tvoj aparat.U principu,mnogi dslr aparati imaju zenski dzek 2,5mm za remote shutter i ne treba se bojati da ces nesto zeznuti,ali opet...pripazi.
Evo linka:
http://www.photokaki.com/forum/showthread.php?12140-DIY-Shutter-Release-Cable-for-EOS-350D-400D

Sekula

Quote from: boka on February 02, 2012, 12:03:01 am
zdravo:) auuu treba ce mi 100 godina da svatim kako IRIS funkcionise:(


Bez brige, ako nećeš u Irisu možeš sve ovo da na ok način završiš i u PS. Ovo se jako dobro radi sa uvodjenjem New layer adjustment za level, pa mu se onda radi obrada za svaki kanal po histogramu pomeranjem klizača (Red, Green i Blue, dakako). Zatim se uvede takodje sa New layer adjustment-om layer za curves. I onda se radi obrada takodje kriva sa onim klasičnim isprobavanjem kriva u obliku S (ili slično) za sva tri RGB kanal takodje posebno. I na kraju se snimi slika sa ovakvom korekcijom. Ovo bi trebao da bude postupak kojim se uklanja light polution sa fotografija, a rezultat na osnovu tvoje fotografije koji sam ja onako na brzinu dobio bi trebao da bude ovakav:


[/URL]
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

boka

hvala Sekula za informacij......A sad ili sam ja lud ili onaj ko je pravio program Iris nije ni cudo sa je free u tom programu nista logike nevidim ( upisivati comande) danas se sve radi na klik.... ima 100 uputstava za upotrebu ali nista ne razumem il sam toliko glup?

Yagodinac

Nisi ni slučajno lud; čim si snimio ovu sličicu  ;)
Iris je nastao osamdesetih kao profesionalna opservatorijska alatka. Njegov programer Christian Buil ako se ne varam nikad nije video prebijene pare od Irisa pa je program zato tako vizuelno zapušten. Mada meni ne smeta komandna linija, nekako me podseća na Commodorea 64 i perioda kad sam bio klinac  :) A da Iris nije jednostavan - nije. Jer nije ni napravljen za svakog...

Da se vratimo na temu. Dodavao sam jedno 3-4 layera u PS CS3 da bih oduzeo i maskirao LP gradijent. Rezultat nije idealan jer ni stack nije.
Još jedna posledica agresivnog skidanja gradijenta je smanjen kontrast na maglinama ali to je cena koja se plaća za malo agresivniju obradu. Curves nisam dirao; tu bi moglo malo poboljšanje da se dobije.

boka

zdravo Yagodinac. hvala na informaciji i na obradjenoj slici:)mnogo bolje izgleda:)... nekako sam provalio kako se skida svetlosno zagadjenje  u Irisu sad sam miran .  Jednog dana kad budem poznat i bogat kupicu jedan  od ova tri mehanike heq5, eg6, ili sweq7.   pa cu se onda nervirati na drugim stvarima..:)



Jaro

Evo skinuo sam gradijent u Irisu

zozo83

svaka cast, ja sam odusevljen i sa svetlosnim zagadjenjem
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

boka

Zdravo Jaro:) posle mnogo pokusaja....  preko linka koji si mi poslao nekako sam odgonetnuo kako se daju komande i na karaju sam uspeo i da  svetlosno zagadjenje da skinem sa slike:):):) hvala na linku pozdrav