• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Upoznavanje

Started by Art, March 13, 2010, 12:59:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Art

Ne volim što ja moram otvarati ovu temu, nov sam ovde. Predstaviću se, zovem se Stefan, imam 18 godina, idem u srednju ekonomsku. Nedavno sam pazario:

http://img43.imageshack.us/i/img0199ee.jpg/
http://img52.imageshack.us/i/img0201b.jpg/
http://img69.imageshack.us/i/img0203tk.jpg/

Sky-Watcher Dobsonian 254/1200 DRACO, Flex. Na Alt Azimuth montaži. Kad bude kinte potražiću neku EQ 6 montažu, prvo moram sa osnovama da se upoznam, a i nije mi puno stalo do astrofotografije, barem sada.

Bilo bi lepo da se svi novi(a i stari) članovi predstave. Otprilike sam saznao za par ljudi ko su i šta, uglavnom iz tema vezanih za astrofotografiju. Druge teme nisu popularne. Ponekad neko naiđe da pita za opremu i to je to. Jedini pravi astro forum u zemlji treba, barem mi se tako čini, da približi astronome, kako bi pričali, družili se, i u drugim, svakodnevnim temama. :)

sale11472

Quote from: Art on March 13, 2010, 12:59:52 pm
Ne volim što ja moram otvarati ovu temu, nov sam ovde.


Kao što napisah u onoj drugoj temi...
Otvaraj nove teme slobodno!!!
Naravno ne bi bilo loše da prethodno pročitaš i starije postove, moguće je da na tvoje pitanje već postoji odgovor :)
Naravno postoji jedna vrsta tema koje će apsoluno uvek biti dobrodošle, a to su izveštaji sa posmatranja i sva pitanja vezana za to. dakle telesop imaš, iznesi ga za prve vedre noći napolje, gledaj u bilo šta što možeš da pronađeš na noćnom nebu (imaš na forumu podosta informacija šta to može da se vidi) i onda samo prenesi svoje oduševljenje na ovom forumu.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Igor

Dobrodošao!
Dobra ti je sprava, moći ćeš mnogo toga da vidiš... I još je na dobson montaži... ;)
Tako se to radi!  ;D

meteorolog

Pozdrav svima! Ja sam nov clan foruma. Zovem se Nemanja, za koji mesec 29god. Zavrsio sam Fizicki fakultet,
meteorologiju, gde poslednjih godina i radim kao asistent.
Pre neki dan sam kupio svoj prvi teleskop: Newton reflektor 200/1000 na EQ5 montazi.
Inace me astronomija jako interesuje, i solidno sam upucen u istu...

Ljubo

Nemanja,

Dobo nam došao i čestitke na dobrom izboru za teleskop!! Odlična vizuelna "haubica", posebno za deep-sky objekte (ali i planete ;) ), uz tamno nebo, koje ćeš, nadam se, moći pronaći negdje na periferiji ili u ruralnom području.

Vedro nebo ti zelimo...

Kizza

Pozdrav za Arta i Meteorologa  :) Forum i služi za teme stare ili nove  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Igor

Dobrodošao!
Drago mi je što se broj velikih cevi povećava...

Vedro nebo!

Mgr

Pozdrav svima.
Prvi put sam tu na forumu kao prijavljen clan, i tim povodom pozdravljam sve astronome u srbiji (a i sire). Za one koji ne znaju (a tich ima dosta) ja sam Jaroslavov brat, koji zivi i radi u Slovackoj.

Miroslav

mravic

www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Mgr

Bolje vas našli ;D

Nazdar Janko

meteorolog

Hvala na dobrodoslici!  :)

Danijel

Dobro došli momci, lijepo je vidjeti da ima sve više astronoma ovdje 8)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Dobro došli, zaista lepo imati sve više novih članova ovde. I drago mi je da ljudi na početku uzimaju uglavnom newtonian teleskope, tako se to radi!

cherry2332009

zdravo,
zovem se Ivana, 17 god., iz Niša sam idem u Medicinsku školu ''Dr Milenko Hadžić'' i zahvaljujći profesorki fizike postala sam aktivnija što se  astronomije tiče, nažalost tek od skora, žalim što nisam počela još u osnovnoj, ali nikad nije kasno - čovek se uči dok je živ!
Ništa od opreme nemam dobro mi došao neki savet, šta biste mi predložili kao početniku - slobodnoo, bila bih vam zahvalna.
Pozdravljam  sve članove i hvala što postoji ovaj forum.    :)

Laci

Dobrodošla na forum Ivana :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70