• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

pitanje u vezi ogledala

Started by boka, February 26, 2010, 12:07:09 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

boka

Dobro vece zelim.Interesuje me da li kod nas moguce nabaviti kvalitetna parabolicna  i sekundarna ogledala? ( gde ili kod koga). unapred hvala na odgovorima. :)

Vlada


mravic

Nemam ni jedno, jer je problem aluminizacija koja se radi samo u Madjarskoj, tako da se ne isplati. Ogledala se mogu nabaviti i kupovna, ali mislim da se više isplati kupiti gotov teleskop. Cene ogledala su danas više od 50% gotovog teleskopa.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

bear

Ja imam po jedan 6" i 8" sa sve sekundarima (fabricka ogledala, ako se ne varam Orionova, odokativno f/6, ali ne drzite me za rec). Trebali su biti skolski projekti za astro-sekciju lokalne gimnazije, ali usled manjka vremena i interesovanja mladjih generacija, slabe su sanse da se to ostvari. Ako ima interesenata, javite se, steta je da chame u ormanu.

kocha


marino

Quote from: mravic on March 02, 2010, 11:12:37 pm
jer je problem aluminizacija koja se radi samo u Madjarskoj...


radi i getaldus u zagrebu...1kn/1mm promjera

200kn/200mm ili prevedeno na domacu valutu cca nesto manje od 30eur za aluminizaciju 200mm

m
Vidulini Observatory

bear

Quote from: kocha on March 03, 2010, 07:10:37 am
posto 8


Kolko das, samo da mi ne naplatis ulaznicu na Letenci :D Salim se, evo dedikovane teme da ne zagadjujem tudj thread (skr verzija - ide najboljem ponudjacu koji obeca da ce STVARNO napraviti teleskop od toga):

http://www.astronomija.co.rs/forum/astroberza/6%27-i-8%27-ogledala-sa-sekundarima-i-fokuserom/msg34461/#msg34461

Sekula

Tema nije konkretni oglas pa se prebacuje u diskusiju Oprema.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |