• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Reklame na Mesecu

Started by Sale, August 14, 2009, 03:02:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sale

Nisam znao da li ovu temu da otvorim u "Astronomija" ili "Posmatranja" ali obzirom na naslov i ako se ova bolesna ideja ostvari svakako ovo pristaje "Posmatranjima". Dakle, procitao sam nedavno u Niskim Narodnim novinama da ce bogatasi i neke velike kompanije uskoro (blize ili dalje - ne znam) isticati svoje logotipe na povrsini Meseca tako da ce se to lagodno sa Zemlje moci videti. Koliko ce takav luksuz da kosta to samo mozemo (ili ne mozemo!) da pretpostavimo. Ovo je sigurno, mislim cim se o tome prica to je to a to ce i biti konacni dokaz da je najvaznija na svetu lova.  Ne mogu da verujem da se i o ovome prica!

Bokii

Quote from: Sale on August 14, 2009, 03:02:53 pm
Nisam znao da li ovu temu da otvorim u "Astronomija" ili "Posmatranja" ali obzirom na naslov i ako se ova bolesna ideja ostvari svakako ovo pristaje "Posmatranjima". Dakle, procitao sam nedavno u Niskim Narodnim novinama da ce bogatasi i neke velike kompanije uskoro (blize ili dalje - ne znam) isticati svoje logotipe na povrsini Meseca tako da ce se to lagodno sa Zemlje moci videti. Koliko ce takav luksuz da kosta to samo mozemo (ili ne mozemo!) da pretpostavimo. Ovo je sigurno, mislim cim se o tome prica to je to a to ce i biti konacni dokaz da je najvaznija na svetu lova.  Ne mogu da verujem da se i o ovome prica!

Za te pare mogu da nahrane svu onu sirocad u Africi !
Svim bi ja tim bogatasima uveo nenormalno visoke poreze !

bear

Aman ljudi, ne mora se poverovati u prevod vesti iz kolone 'zanimljivosti' zute stampe, a koja se zasniva na SF romanu iz 1950-te....

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Man_Who_Sold_the_Moon

Sale

Ovo sam napisao da cisto pokazem dokle ide ova prica sa unistenjem sveta (ajde neko neka kaze da sigurnim koracima ne idemo ka tome) pa cak i da je na nivou "senzacije" ipak je licemerno. Licno mislim da ova bolesna ideja ima osnova bas zbog toga sto su "veliki" oduvek radili ono zbog cega su i postali "veliki" tako da za njih nema granice. Na kraju nista ne mozemo da izmenimo bilo to ovako ili onako. Tako da ako cemo sad i mi ovde da se prepucavamo da li ce na Mesecu "blistati" reklame ili ne onda bolje da se odmah stavi tacka. I ajd' shvatite ovo kao jednu totalno nebitnu stvar i sibajte na neki drugi post.

bear

Nisam siguran da sam shvatio... Dakle SF romani (i onda verovatno filmovi) su osnova unistenja sveta ili to kazes u smislu 'Ceterum censeo, Carthaginem delendam esse' ?

Sale

Da, mislim na Kartaginu. Mozda ti bude ovo lakse pa da zavrsimo ovu zajebanciju: Izgleda da je neko od onih masters of the world shvatio onu cuvenu strepnju Artura Klarka da je najveca pretnja Zemlji ustvari prenaseljenost; sam znas da je sve podredjeno sticanju kapitala pa se vrlo lepo zaradjuje na bolestima koje su upravo oni stvorili a sledstveno tome i na smrti. Ali ovo definitvno nije mesto da se prica o teoriji zavere pa je najbolje da shvatimo ovu temu kao neku zanimljivu eventualnost.

kruska

jesu li mislili na koka-kola reklamu?
mogli bi i da iznajmljuju mesec kao bilboard ...  ;)
ni pera kojot ne bi tako nesto smislio...