• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Predstavljanje novih članova foruma - Dobrodošli!

Started by Sekula, January 19, 2015, 02:55:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

vlaiv

Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

spadej

Dobrodosao Zube! Redovno pratim forum Zvezdarnice, i tvoje radove. Bices veeeliko pojacanje ovde.

mboskovic


stameni

I ja sam tu, samo sam se greškom predstavio u AstroClubu... Izvinjavam se, i to mnogo...!
Astronomsko društvo "Ruđer Bošković"

mboskovic


danicic_predrag

Samo da se javim nakon ~10 godina ..

Kao tinejdzer i madji "punoletnik" sam pratio clanke na ovom sajtu citao forum i mastao da jednog dana uzmem teleskop i odem na tu letenku.

- Teleskop je konacno stigao.

- Vidim da su se teme i razgovori promenili ( sad se sve svodi kako sakriti opremu od lepse polovine )

- Vidimo se na mesijeovom maratonu da vas smaram oko toga sta se koristi ovo cudoviste i koje okulare da kupim te kako motore da montiram (200/1000 na EQ5) i jos sto drugih tema .

Secam se jos slika "Yagodinca" koje je on pravio sa ( 120 ili 130/nesta teleskopom ) taj covek je ovek bio spreman da kaze koju lepu rec i da pomogne. Nadam se da cu i njega tamo upoznati .

ε Aurigae

Evo i mene sa zakasnelim predstavljanjem.

Nisam ni video da postoji ovaj tred za upoznavanje.

Astro-amater, pocetnik, po profesiji elektro-inzenjer/programer. I dalje pronalazim sebe u svetu amaterske astronomije i za sada me najvise privlace objekti dubokog neba, astrohemija, kombinovanje radioamaterstva i astronomije (SDR).

Nadam se da cu neke od vas upoznati sada na letenci, da razmenimo iskustva, misljenja i ideje.

Pozdrav od Urosa
🔭
SVBony SV503 80/560 ED refractor | EQ5 OnStep conversion | Canon 550d astromod
SVBony SV165 30/120 guider scope + SV305 pro gude cam

🔭
SkyWatcher 130/650 newtonian - AZ5