• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Karl Sagan "kosmos"

Started by Djorvoz, January 05, 2005, 09:14:36 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

antares

 
QUOTE (NShappy @ 9. Feb. 2005., 23:13)
Po meni, ako duša postoji, zašto bi morala da ima masu? Ne verujem da je duša nešto što se može izmeriti kantarom.[/quote]


luna, zasto trazis dokaz za dusu u materijalnom svetu?
materijalni svet je samo jedna dimenzija postojanja. problem je sto ga mnogi dozivljavaju kao superioran i/ili jedino sto postoji, te zakonitosti iz materijalnog sveta pokusavaju da primene na duhovan.

osnovna karakteristika vere je osecaj a ne znanje. onog trenutka kada nesto znas i za to imas dokaza, za to ti vise nije potrebna vera. biti duhovan zapravo znaci verovati u absurd.

Dule_smor

QUOTE (tachion @ 10. Feb. 2005., 22:09)

Smatram da se niko ne moze ubedjivati ni u sta,i da treba imati toleranciju prema svim oblicima (ne)verovanja.Jedino se na licnom primeru covek moze uveriti u postojanje stvari koja nadilazi ljudski um.

[/quote]
Potpuno se slazem sa ovim.

luna

  Marino ,sta bi sa epizodama "Kosmosa"?

vanillasky

  Izgleda da ne stize da ih nastancuje koliko ljudi ih je narucilo.  

tachion

 @severnonebo:
verujem u Boga kao u Tvorca svega sto vidimo oko nas,dakle ujedno i svemira,zivota,itd. ,a to je hriscanski pogled.prema tome,verujem u Isusa Hrista.
smatram da je kosmos u direktnoj vezi sa Bogom,da u tome ima dosta zajednickih stvari,mada bi o tome moglo dosta da se prica. Tesla je lepo govorio o tome.

Sasa

QUOTE (luna @ 14. Feb. 2005., 22:26)
Marino ,sta bi sa epizodama "Kosmosa"? [/quote]
E, stigoh malo na Forum da popricam sa ljudima.

Marino mi je najavio Seganov Kosmos i trebalo bi da ja taj Kosmos prosledim zainteresovanima u ovom delu sveta. OK, bice mi drago, ali to je posao, pa molim za stvpljenje i razumevanje.

Evo, ovako cemo. Javicu kada diskovi stognu i onda cemo se dogovoriti o detaljima. Mozda je sjajan trenutak za preuzimanje Kosmosa - pazi sad ovo - Mmaraton koji smo zakazali za 12. mart na Letenci.
(jasno, to vazi za one koji dodju na maraton, za ostale - dogovoricemo se).

Zasto Marino jos nije poslao diskove? Pa on ima nameru da mi posalje jos neke stvari i sad ceka da mu ja dojavim sta mi to treba. A ja to ne javljam jer sam opet ja njemu duzan da posaljem neke stvari itd. hocu da kazem icece to, ali odlazak na postu je, pord usisavanja prasine i iznosenja djubreta, najteza stvar na svetu. Bar meni.

marino

 evo, da ja ne kompiciram.."kozmos" ide prema sasi a onda ce info biti ovdje objavljena..kako ce se dalje distribuirati..dogovoriti ce se sa sasom..meni bi odavde bilo preskupo (20-tak eur po posiljci!) slati svakome ponaosob..
oni koji ga nisu gledali i citali..moraju to napraviti cim prije
m
Vidulini Observatory

Sich

 Da da se vratimo na off-topic temu oko 21 grama

Naleteo sam na netu na pricu o tome
link je http://www.guardian.co.uk/life/feature/sto...1150835,00.html

Sve u svemu prica datira jos iz 1907 godine kad je neki doktor toliko bio opsednut spiritualizmom da je trazio blio koji dokaz za postojanje duse.
Izvrsio je "eksperiment", tj. radio je nesto sto se danas vise ne moze nazvati eksperimanetom. Uzeo 6 ljudi, 4 sa turbekulozom jer se oni najmanje mrdaju kad umiru i 2 reyultata je odbacio jedan mu se nisu svidela,
kod jednog pacijenta neobjasnjivo tezina se postepeno smanjuje,
zakljucio je i da kod debljih ljubi dusa ostaje u telu oko celog minuta:)
toliko o verodostojnosti gubljenja tezine prilikom smrti

inace koristio je posebno izbalansiran krevet, a ako neko izluci nesto prilikom smrti nema veze dogod sve ostaje na tom krevetu:)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

 Kada bi duša imala težinu onda ne bi bila metafizički pojam nego prosto deo firičkog sveta koji samo čeka na teoriju i eksperiment koji bi je potvrdili a odmah zatim i expoataciju otkrića; ovako je duša bar kako tako zaštićena :)

Djorvoz

 Što to ne spakujete na dva DVD-a

datadag

 
QUOTE (astrolog @ 11. Feb. 2005., 08:39)
...
materijalni svet je samo jedna dimenzija postojanja. problem je sto ga mnogi dozivljavaju kao superioran i/ili jedino sto postoji, te zakonitosti iz materijalnog sveta pokusavaju da primene na duhovan...[/quote]
" Razgovarale dve ikone iz Windows desktopa.
Pa prva ikona kaze:
"Nesto sam razmisljala da li je svet oko nas realan ili ga mi samo tako dozivljavamo"
A druga ce:
"Sut 'bre tamo da te ne cuje Windows (Bog). " :D

E sad da li je Windows dusa kompjutera ? ;)
A da li je svest dusa mozga ? <_<

Eto analogije pa sami zakljucite !!! :blink:  :lol:  

marino

 biti cu bezobrazan i slobodno primjetiti da ste/smo u postu koji zvorno nosi rijeci "sagan" i "kozmos" debelo zastranili, nadam se da pok. sagan ipak ne vidi sve..
m
Vidulini Observatory

Sasa

 Tacno i zato jos necu da javim kako je cuvena TV serija, verovatno najkvalitetnije i najatraktivnija ikada do sada snimljena serija na temu astronomije, a koju je svojevremeno gledalo vise od pola milijardi ljudi sirom sveta, narezana na 13 CD's stigla do mene.

Djorvoz

 Super jel imas DVD rezac i kada bi to moglo da se umnozi.  

Sasa

 Samo da javim da je Kosmos stigao u NS, da imam DVD i da nemam vremena, pa se zato nisam javio ranije.